اولین گروه از زائران گیلانی حج تمتع سال 96در قالب دو کاروان از امروز به مدت دو روز با یک فروند هواپیمای ایرباس A300از فرودگاه رشت به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت ، مهندس غلامرضا کریم آقایی مدیر کل فرودگاه گیلان با اشاره به عملیات پروازهای حج تمتع از این فرودگاه گفت: اولین گروه از زائران گیلانی حج تمتع امسال، روز  چهارشنبه 18 مرداد ماه سال جاری از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقصد جده اعزام خواهد شد.

وی افزود: زائران گیلانی که امسال به حج تمتع اعزام خواهند شد در قالب سه سورتی پرواز به جده اعزام خواهند شد و قرار است 794 زائر به همراه 30 نفر از عوامل اعزام شوند.

مدیر کل فرودگاه گیلان خاطرنشان کرد: کمیته تسهیلات حج استان که متشکل از کلیه ارگانهای ذیمدخل فرودگاهی است قبل از شروع عملیات پرواز حج تمتع در فرودگاه رشت تشکیل جلسه داد و آخرین تصمیم گیری ها را برای تسهیل در اعزام زائران گیلانی از فرودگاه رشت اتخاذ کرد.

وی اضافه کرد: اولین گروه زائران گیلانی به سرزمین وحی به تعداد 275 نفر، ساعت 19 و 40 دقیقه چهارشنبه 18 مرداد ماه به سرزمین وحی اعزام می شوند و گروه دوم ساعت هشت و 20 دقیقه صبح نوزدهم مردادماه جاری و گروه سوم ساعت یک بامداد بیستم مردادماه، از فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت به مقصد جده اعزام خواهند شد و امسال 794 زائر به همراه 30 نفر از عوامل در قالب شش کاروان و سه پرواز از گیلان راهی سرزمین وحی می شوند.

به گزارش موج،  زائران گیلانی برای انجام مناسک حج یک ماه در سرزمین وحی اقامت خواهند داشت، به این صورت که حدود 25 روز برای مناسک حج در مکه مکرمه و پنج روز پایانی را در مدینه منوره اقامت خواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج