مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری رقمی بالغ بر 900هزار TEU کانتینر و افزایش 35 درصدی این بخش از عملیات در بندر شهید رجایی طی چهار ماه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این رابطه گفت: بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از 80 درصد کالاهای کانتینری درسطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

وی افزود: طی چهار ماه نخست سال 96، در مجموع 905 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.

به گفته عفیفی پور؛ از تعداد 632 هزار TEU کانتینر پر جابجا شده طی این مدت، 160 هزار TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است که رشد 27 درصدی در این زمینه به ثبت رسید.

این مقام مسوول اضافه کرد: طی چهار ماهه نخست سال جاری، نزدیک به 128هزار TEU کانتینر مربوط به محموله های صادراتی با رشد 2درصدی و 250هزار TEU کانتینر حامل کالاهای وارداتی با افزایش 28 درصدی بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان، تعداد کانتینرهای ترانشیپی در بندر شهید رجایی را نیز رقمی حدود 93 هزار TEU اعلام کرد و گفت: جابجایی اینگونه کالا در چهارماهه اخیر 115 درصد افزایش داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج