مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از تامین آب روستای فاقد آب آخران در شهرستان بشاگرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان، "عبدالحمید حمزه پور" در این زمینه گفت: روستای اخران در 170 کیلومتری سردشت شهرستان بشاگرد قرار دارد که تا کنون فاقد اب اشامیدنی سالم بود.

وی با اشاره به اینکه این روستا راه دسترسی آسفالت نداشته و خدمات رسانی به این روستا با مشکلاتی مواجه بود گفت: توانستیم با حفر یک حلقه چاه و احداث 25 کیلو ولت شبکه برق به این روستا که در چند سال اخیر تمامی چشمه های آن خشک شده اند آبرسانی کنیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: همچنین برای تامین آب این روستا 2.5 کیلومتر لوله گذاری خط پمپاژ، اصلاح شبکه به طول یک کیلومتر،  مخزن 60 متر مکعبی و یک باب موتور خانه احداث شده است.

وی اضافه کرد: جمعیت این روستا 81 خانوار برابر با 334 نفر است که در حال حاضر در این روستا سکونت دارند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در خصوص میزان اعتبار این پروژه اضافه کرد: در راستای اجرا این پروژه اعتبار 3 میلیارد ریال هزینه شده است.

حمزه پور در پایان با تاکید بر کم آبی شدید در برخی از مناطق استان اظهار کرد: بسیاری از مناطق استان هرمزگان از کم ابی شدید رنج میبرد که همین امر سبب کاهش و مهاجرت جمعیت روستاها به شهرها و پیامدهای مخرب ان می شود اما با تلاش و برنامه ریزی های دقیق ابرسانی به روستاهای استان در حال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج