عملیات اجرایی تغییر مسیر خط لوله 24 اینچ در حدفاصل انبارنفت شهیدرجائی و انبار نفت شهیدباهنر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج فارس، "علیرضاعطار" مدیر منطقه خلیج فارس با اشاره به اهمیت خط لوله 24 اینچ صادرات و واردات فرآورده های نفتی و ضرورت انجام این عملیات گفت: پس از شناسایی محل نشتی و هماهنگی های لازم با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان عملیات رفع نشتی و تغییر مسیر خط 24 اینچ آغاز شد.

عطار افزود: با توجه به اینکه تقاطع غیرهمسطح اسکله شهید رجائی بدون رعایت استانداردها و بدون استفاده از دال بتونی و یا کیسینگ از روی لوله عبور نموده ، امکان دسترسی به لوله جهت تعمیرات وجود ندارد و به ناگزیر باید لوله تغییر مسیر یافته و از درون کیسینگ های از پیش ساخته شده عبور نماید که برای انجام این کارضروری است حدود 300 متر لوله کشی جدید انجام و تعویض خط صورت پذیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر انجام روند اداری این عملیات ، 108 متر لوله به محل مورد نظر حمل شده است و عملیات خاک برداری به حجم تقریبی 60 متر مکعب و عمق 3 متر نیز از روی خطوط صورت گرفته است.

عطارخاطرنشان کرد: با توجه به شرایط غیراستاندارد تلاقی خطوط با تقاطع غیرهمسطح خونسرخ و همچنین حجم وسیع خاک روی لوله و نامشخص بودن محل دقیق عبور لوله مذکور ، عملیات خاک برداری تا یافتن لوله و سپس عملیات قطع و وصل و تعویض لوله ادامه خواهد یافت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج