استاندار گیلان با انتقاد از روند کند احداث پایانه گل و گیاه آستارا با بیان اینکه نگاه بنده اعتماد به سرمایه‌گذار است، افزود: متاسفانه تاکنون در روند ساخت این پایانه جدیت لازم مشاهده نشد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت،  محمدعلی نجفی در این نشست بر ضرورت حمایت از گلخانه‌داران تأکید کرد و افزود : باید در کنار تقویت گلخانه‌های احداث شده در جهت حمایت از گلخانه‌های جدید نیز تلاش کنیم.

وی منابع مردم را منابع کشور و منابع بخش خصوصی را منابع ملی دانست و افزود : همان حساسیتی که در حفظ منابع دولتی در استان وجود دارد در حفظ منابع بخش خصوصی  نیز وجود دار و سیاست دولت در این سال‌های اخیر نیز همینگونه بوده است .

استاندار گیلان با اشاره به فعال شدن چند صد واحد تولیدی مشکل‌دار، راکد و نیمه راکد در کارگروه رفع موانع تولید استان ، فعال کردن گلخانه‌های مشکل‌دار را از جمله اولویت‌های استان در این بخش عنوان کرد و افزود: احداث گلخانه علاوه بر اشتغالزایی و تأمین نیاز کشور، ارز آوری خوبی را برای کشور در پی خواهد داشت.

استاندار گیلان با انتقاد از روند کند احداث پایانه گل و گیاه آستارا با بیان اینکه نگاه بنده اعتماد به سرمایه‌گذار است افزود : متاسفانه تاکنون در روند ساخت این پایانه جدیت لازم مشاهده نشد.

دکتر نجفی گفت: سرمایه گذار قوی و توانمند می تواند ظرفیت های بالقوه گیلان را در بحث گلخانه ها به بالفعال تبدیل کند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران با بررسی اقتصادی و جوابگو بودن طرح سرمایه‌گذاری خواهند کرد  افزود : چنانچه سرمایه‌گذاران در بررسی‌های خود برای سرمایه‌گذاری دچار اشتباه شدند دستگاه‌های متولی ، سرمایه‌گذاران را در بخش‌هایی که بهره‌وری بیشتری دارد هدایت کنند.

وی با بیان اینکه از نحوه پرداخت بهای برگ سبز چای راضی نیستم افزود : باید جدیت در این بخش در سازمان چای و وزارت جهاد کشاورزی وجود داشته باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مسئولین باید به دنبال حل مشکلات کشاورز و باغدار باشند افزود : نباید صرفاً به مردم آمار دهیم و تنها بگوییم که از سال گذشته جلوتر هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج