مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با توجه به اینکه گیلان یک استان قرانی است و سرمایه های قرانی زیادی دارد بیان کرد: کسانی که در حوزه قرانی فعالیت دارند و متولی امر قرانی هستند از این ظرفیت خوب استفاده نکردند و خوب هم بیان نکردند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، ستار علیزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان با بیان اینکه یکی از جلساتی که بنده خیلی علاقمندم  جلسه با اصحاب رسانه است اظهار کرد : انشالله بتوانیم از ظرفیت همدیگر در جهت وظایف دینی ، انقلابی ، ایمانی و شرعی با تعامل کار کنیم.

علیزاده حوزه اثر گذاری اصحاب رسانه و خبرگزاری ها را مهم دانست و گفت:  امروز برای همه به اثبات رسیده است که یک حقیقت غیر قابل انکار در جامعه وجود دارد که رسانه  نقش اثر گذار و قابل توجهی در ایجاد تغییرات و تحولات در حوزه های مختلف جامعه دارد.

وی گفت: قران خبرنگار افکار الهی و اندیشه ها و مکتب خداست و انچه را که منویات خداوند است در قالب کلمات نورانی توسط پیامبر اعظم بیان داشت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با توجه به  اینکه گیلان یک استان قرانی است و سرمایه های قرانی زیادی دارد بیان کرد: کسانی که در حوزه قرانی فعالیت دارند و متولی امر قرانی هستند از این ظرفیت خوب استفاده نکردند و خوب هم بیان نکردند.

وی افزود: مسابقات قرانی در مرحله شهرستان به اتمام رسیده است و چهلمین دوره مسابقات قران کریم استان گیلان از 17 الی 20 مردادماه سال جاری در دو بخش برادران و خواهران در رده بزرگسلان با حضور 400 نفر از برگزیدگان و نخبگان قرانی برگزار می شود.

علیزاده گفت: برگزاری مسابقات استانی مقدمه اش برگزاری مسابقات شهرستانی است که از 16 اردیبهشت لغایت چهارم خرداد سال جاری در 13 شهرستان و 26 بقعه متبرکه برگزار شد.

وی افزود: در مرحله شهرستان 16 داور برادر و 23 داور خواهر در امر قضاوت مسابقات قرانی با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های تابعه همکاری داشتند.

علیزاده خاطر نشان کرد:  رشته های که در چهلمین دوره مسابقات قرانی در مرحله استانی برگزار خواهد شد حفظ 5 جزء،10جزء،20جزء ، حفظ کل قران،تواشیح و معارف قرانی است.

وی تصریح کرد: معارف قرانی در سه رشته و بخش تفسیر قران،  تفسیر موضوعی قران و حفظ معارف و احادیث قران کریم برگزار خواهد شد.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان گیلان با بیان اینکه اگر می خواهیم زندگی، فرهنگ و مدیریت ما قرانی باشد باید تدبر در قران کریم را الگو قرار دهیم افزود: نام گذاری چهلمین دوره مسابقات قرانی استان گیلان به نام یادمان شهدای مدافع حرم است که همه ی ما بدهکار و مدیون شهدا و بویژه شهدای مدافع حرم هستیم.

علیزاده گفت: با تعاملات و تلاش های صورت گرفته و با معرفی نخبگان در حوزه داوری و قضاوت امسال برای اولین بار سه داور زبده خواهر گیلانی در مرحله استانی قضاوت می کنند.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان گیلان گفت: 375  مرکز قرانی،  3 مرکز تخصصی قران در شهر های رودسر ، لنگرود و صومعه سرا و همچنین مرکز مجاز ی حفظ قران کریم در استانه اشرفیه در امر تربیت و اعتلای فرهنگ قرانی در حال فعالیت هستند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه متسا بقین قران قهرمانان واقعی در حوزه فرهنگ هستند افزود: استعداد های جدید خوبی در گیلان در حوزه قران داریم که باید به جامعه معرفی کنیم .

وی توسعه و ترویج فرهنگ قرانی در بین اقشار مختلف، ایجاد رقابت و هیجان سالم در فضای معنوی در بین جوانان را از جمله اهداف چهلمین دوره مسابقات قرانی استان گیلان عنوان کرد.

علیزاده از برگزاری اختتامیه این مسابقات با حضور آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج