مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: جیره‌بندی آب در روستاهای استان نداریم و آب‌رسانی کافی برای همه روستاهایی که نیاز داشته باشند، انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ایرج شهبازی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه بابیان اینکه همه روستاها یا منبع تأمین آب مطمئن دارند و یا آب‌رسانی سیار برای آن‌ها انجام می‌شود گفت: تعداد روستاهایی که اکنون در کرمانشاه آب‌رسانی سیار می‌شوند 135 روستا است و با پیش رفتن در فصل گرما ممکن است این تعداد در پیک آب‌رسانی به 300 روستا هم برسد.

وی گفت: اکنون 1786 روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قرار دارند و به‌غیراز 135 روستایی که به‌صورت سیار آب‌رسانی می‌شوند، مابقی روستاها دارای منبع تأمین آب هستند و در فصل سرما تعداد روستاهای نیازمند آب‌رسانی سیار به 60 تا 70 مورد می‌رسد.

وی سهمیه آب هر خانوار روستایی در شبانه‌روز را 150 لیتر عنوان کرد و افزود: آب‌رسانی برای روستاها چند بار در هفته انجام می‌شود و اگر روستاهایی صعب‌العبور باشند، می‌توانند آب را در درون روستا برای چند روز ذخیره کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه از محدودیت منابع آب هم یادکرد و از روستاییان خواست در مصرف آبی که در اختیاردارند، صرفه‌جویی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج