فرماندار آستارا گفت: هدفمند سازی جشنواره های بومی و محلی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی موجب تقویت انسجام اجتماعی و تولید نشاط در جامعه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، یونس رنجکش در جشنواره روستایی و بازی های بومی و محلی و افتتاحییه ورزش بانوان در روستای کانرود شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: این جشنواره ها نقش مهمی در تولید نشاط اجتماعی و بازیابی هویت فرهنگی منطقه دارد.

وی اظهار داشت: هدفمند سازی جشنواره های بومی و محلی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی موجب تقویت انسجام اجتماعی و تولید نشاط در جامعه خواهد شد.

وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جشنواره ها در مناطق روستایی یادآور شد: حضور مردم در این جشنواره ها نشان دهنده آن است که جامعه نیازمند برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی است و باید تلاش شود تا با بهره گیری از ظرفیت های محلی، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم و آیین های فراموش شده را احیا کرد.

وی گفت: سرگرمی یکی از ابعاد پرداختن جشنواره‌هاست اما مهم ترین هدف برگزاری جشنواره ها باید احیای سنت ها و آیین‌های فراموش شده و تمرکز بر تولید نشاط اجتماعی و بهره گیری از ظرفیت های موجود باشد و این اقدامات در این راستای برنامه‌های دولت تدبیر و امید است و در سیاست‌گذاری های شهرستان بیشتر بر این اساس حرکت خواهد شد .

به گفته فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا، این شهرستان دارای قابلیت های بسیاری در حوزه برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی است که باید از ظرفیت های نهفته در آن به خوبی استفاده کرده و حضور سازمانهای مردم نهاد در کنار دستگاه های اجرایی و فعالان حوزه های فرهنگی و ورزشی به ویژه بانوان در برگزاری این جشنواره روستایی از ویژگی‌های ممتاز آن برشمرد.

فرماندار آستارا همچنین در ادامه حضور در این جشنواره ازنمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی دهستان کانرود بازدید و گفت و گویی نیز با هنرمندان و ورزشکاران این دهستان انجام داد

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج