رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: شبکه ریلی قطار می‌تواند به بهبود وضعیت حمل‌ونقل در استان و کاهش قیمت تمام‌شده تجارت داخلی و خارجی کرمانشاه کمک کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کیوان کاشفی با اشاره به مزیت‌های رسیدن قطار به کرمانشاه و اتصال کرمانشاه به راه‌آهن سراسری کشور، اظهار کرد: سیستم حمل‌ونقل ریلی بعد از کشتیرانی ارزان‌ترین و ایمن‌ترین سیستم حمل‌ونقل خصوصاً برای حمل کالا است. اکنون در کشور ما حمل‌ونقل به سه شیوه اصلی دریایی، زمینی و ریلی انجام می‌شود که حمل‌ونقل ریلی بسیار ارزان و سریع است.

کاشفی افزود: وجود سیستم ریلی برای برخی کالاها که حمل‌ونقل تأثیری زیادی در قیمت تمام‌شده آن‌ها دارد ازجمله سیمان، کاشی و سرامیک و ... بسیار مؤثر است.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، وجود این سیستم حمل‌ونقل قیمت تمام‌شده کالاها را برای تولیدکنندگان و تجار استان کم کرده و توان رقابت آن‌ها را بالا می‌برد.

وی بر لزوم ادامه راه‌آهن کرمانشاه تا نقطه صفر مرزی استان درزمانی کوتاه تأکید کرد و ادامه داد: تکمیل فاز دوم مسیر راه‌آهن ارزش تجاری بسیار بالایی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه بابیان اینکه با ادامه این مسیر می‌توان به‌راحتی کشور را علاوه بر عراق به سوریه و دیگر کشورها نیز متصل کرد، گفت: امتداد راه‌آهن تا نقطه صفر مرزی به روند توسعه تجارت و صادرات کشور و خصوصاً استان کرمانشاه بسیار کمک می‌کند.

کاشفی اتصال راه‌آهن به کرمانشاه را گامی برای تکمیل مسیر راه‌آهن شمال به جنوب و غرب به شرق دانست که می‌توان از آن به‌عنوان همان جاده ابریشم قدیم یادکرد که یک مسیر مهم تجارت و بازرگانی بوده است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر با امتداد راه‌آهن تا نقطه صفر مرزی، تجار و تولیدکنندگان سایر نقاط کشور نیز ترغیب می‌شوند به دلیل کاهش هزینه تمام‌شده، کالاهای خود را از این مسیر به عراق و... صادر کنند.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران از بعد حمل‌ونقل مسافر توسط سیستم حمل‌ونقل ریلی هم یادکرد که بسیار ایمن و باصرفه است و افزود: اتصال کرمانشاه به راه‌آهن سراسری می‌تواند به توسعه توریسم و گردشگری استان هم کمک کند.

کاشفی اظهار کرد: اگر قطار تا مرز امتداد یابد تعداد بسیاری از زوار کشور این مسیر را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج