فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس گفت: سپاه شهرستان گنبدکاووس پیش‌قراول اجرای برنامه در جهت پیشگیری و کاهش آسیب‌ها در مناطق آلوده و آسیب‌پذیر بوده و با ارزیابی این مناطق، ۸۲ برنامه را برای ۱۹ دستگاه اجرایی تنظیم کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لشکر بلوکی ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: برای نخستین بار در سال 94 در جهت برطرف کردن مناطق آلوده سپاه شهرستان وارد عمل شد که در این سال در استان 3 منطقه آسیب‌پذیر و آلوده شناسایی شد.

وی افزود: در سال 95 این 3 منطقه به 27 منطقه افزایش یافت و در سال 96 نیز این 27 منطقه جهت ادامه فعالیت‌ها در جهت پیگشیری و کاهش آسیب‌ها لحاظ شد. برای رسیدن به نقطه مطلوب همه اقدامات ارزیابی شده و 82 برنامه تنظیم شده که در اجرای فرایند بهینه باید همه دستگاه‌ها به صورت منسجم و هم پوشانی عمل کنند.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: اقدامات خوبی انجام شده, اما در ارائه گزارشات معلوم شد که هر دستگاه به صورت مجزا و جزیره‌ای عمل می‌کند که این امر سبب شده تاکنون به نقطه مطلوب نرسیم. دستگاه‌های اجرایی براساس مصوبات پیش نمی‌روند، در صورتی که باید علاوه بر مصوبات این 82 برنامه به صورت نظام‌‌مند و منجسم, دقیق و جامع نه به صورت اقتضایی و جزیره‌ای بلکه هماهنگ انجام شود.

وی گفت: پس از اجرای برنامه‌هایی مانند آموزش باید دستگاه‌هایی به عنوان پشتیبان وارد شده تا کار آموزش به نتیجه رسیده و فرد آسیب دیده یا آسیب پذیر بتواند وارد بازار کار شود. عمده گزارشات ارائه شده مربوط به اسلام آباد بود در صورتی که در طرح شهید شوشتری 3 محله اسلام آباد, بدلجه و محله مدرسی در نظر گرفته شده و باید به همه محلات توجه و رسیدگی شود.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس افزود: در حال حاضر نسبت به اجرای برنامه‌ها در طرح شهید شوشتری عقب هستیم و اگر بخواهیم در این 2 محله نیز فعالیتی انجام ندهیم در برنامه‌ریزی‌های سال آینده دچار مشکل خواهیم شد.

لشکربلوکی با اشاره به روند کند فعالیت‌های طرح شهید شوشتری در شهرستان تصریح کرد: از مدیران دستگاه‌ها انتظار داریم تا اقدامات انجام شده خود را در قالب گزارش علاوه بر ارسال به دبیرخانه فرمانداری ویژه، به دبیرخانه سپاه نیز ارسال کنند تا ما بتوانیم در بین مردم فعالیت‌های شما را منعکس و از شما دفاع کنیم, متاسفانه سرعت کار شما در انجام برنامه‌های طرح شهید شوشتری کند است و فعالیتی که می‌توان در 2 روز انجام داد پس از 2 ماه هنوز انجام نشده است.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: محله آسیب‌پذیر تنها مختص حاشیه شهر نیست و ما در بازدید از روستاهای حوزه شهرستان، روستاهایی شناسایی کردیم که جزء مناطق آلوده محسوب می‌شوند و در برخی از حوزه‌های شهرستان بخشی‌نگری شده و در برخی از این روستاها نیاز به اعتبار خاص نیست بلکه با حضور و مشارکت دستگاه اجرایی مرتبط مشکل حل خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج