رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گلستان گفت: 13 درصد دانش‌آموزان گلستان از طریق مدارس غیردولتی تحت‌پوشش قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، احسان گوهری‌راد امروز در گرگان اظهار کرد: 13 درصد دانش‌آموزان گلستان از طریق مدارس غیردولتی تحت‌پوشش قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: مدارس غیردولتی یکی از نشانه‌ها و مصادیق زنده مشارکت‌های مردمی در امر آموزش و پرورش است که 13 درصد دانش‌آموزان گلستان از طریق مدارس غیردولتی تحت‌پوشش قرار گرفتند.

* شهریه مدارس غیردولتی به صورت سامانه‌ای است که از طریق وزارتخانه و با نظارت استان انجام می‌شود

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان گلستان در خصوص ثبت‌نام در مدارس غیردولتی ابراز کرد: زمان ثبت‌نام و سایر موارد در مدارس غیردولتی همانند مدارس دولتی است تفاوت آن در اختلاف شهریه است.

گوهری‌راد خاطرنشان کرد: شهریه مدارس غیردولتی به صورت سامانه‌ای است که از طریق وزارتخانه و با نظارت استان انجام می‌شود و در هر مدارس غیردولتی بنر گذاشته می‌شود و مبلغ شهریه در آن مشخص شده است.

وی اذعان کرد: والدین حتما قراردادی که هنگام ثبت‌نام کردن دانش‌آموزان خودشان انجام می‌دهند بررسی کنند زیرا با امضا کردن قرارداد یعنی متعهد می‌شوند آن مبلغ تعیین شده را پرداخت کنند.

* والدین از دادن هرگونه چک بنام شخص خودداری کنند/ والدین مبلغ شهریه را به حساب مدرسه واریز کنند

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گلستان ابراز کرد: والدین از دادن هرگونه چک بنام شخص خودداری کنند و باید مبلغ مورد نظر را به حساب مدرسه واریز کنند و در صورتی که می‌خواهند چک بدهند باید چک را به حساب مدرسه بنویسند.

گوهری‌راد بیان کرد: قراردادی که نوشته می‌شود قراردادی است که از سوی سیستم سامانه شهری مدرسه باید گرفته شود و قرارداد نباید به صورت دست‌نویس باشد و سیستم این کار را انجام می‌دهد و قرارداد را می‌توانند ببینند.

وی یادآور شد: مبلغی که برای شهریه در بنرها و یا بخشنامه‌ها نوشته شده است شهریه‌هایی است که شامل شهریه ثابت آن مدرسه به اضافه فوق‌برنامه‌ای که در وقت عادی دانش‌آموزان در هنگام تحصیل است را شامل می‌شود مثلا مدارس عادی اگر تا ساعت 12 و 30 دقیقه دایر است و مدرسه دانش‌آموزان را تا ساعت 13 و 30 دقیقه نگه می‌دارند آن یک ساعت که به صورت فوق‌برنامه است شامل شهریه می‌شود.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان گلستان گفت: فوق‌برنامه‌هایی که در بعد از ظهر و یا روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود مبلغ آن اکنون مشخص نمی‌شود.

وی ادامه داد: بعد از اینکه انجمن اولیا مدارس تشکیل و درخواست داده شد و اداره آموزش و پرورش شهرستان موافقت کردند و مشخص شد که باید چه درسی در چه ساعتی برگزار شود آن هنگام باید مبلغ فوق‌برنامه به مدرسه پرداخت شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج