مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران گلستان گفت: در سال 1395 بیش از 13 جلد کتاب با تیراژ هزارتایی در ترویج ایثار و شهادت منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌اصفر فاضلی اظهار کرد: در سال 1395 بیش از 13 جلد کتاب در ترویج ایثار و شهادت با تیراژ یکهزارتایی منتشر شد.

وی تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های تاثیرگذار فرهنگی که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان اجرایی شده است می‌توان به مفاهیم قرآنی اشاره کرد که در این طرح بیش از 8 هزار نفر از جامعه ایثارگر قرآنی شرکت کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان ابراز کرد: اعزام کاروان‌های متعدد به مراکز سیاحتی و زیارتی از جمله یاد یاران، برگزاری اردوهای زیارتی، تشکیل کارگروه‌ها و جلسات متعدد در مراکز دانشگاهی و مراکز علمی و همچنین انتشار خبرنامه‌های الکترونیکی از دیگر برنامه‌های مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان هستند.

فاضلی بیان کرد: استان گلستان با میزبانی جشنواره ملی نمایش کوتاه و خلاق ایثار با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بستر مناسبی برای شناسایی استعدادهای جوان و متعهد در بین خانواده‌های شاهد، ایثارگر و آحاد جامعه فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: استقبال 6 هزار نفر از این جشنواره که با حضور 21 گروه نمایشی از سراسر کشور و اجرای نمایش‌های جذاب و خلاق با محتوای ایثار و شهادت همراه بود خود شاهدی بر تاثیرگذاری هنر نمایش در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان افزود: از جمله برنامه‌های فرهنگی شاخص دیگر می‌توان به حفظ و ثبت خاطرات و تاریخ شفاهی هشت سال دفاع‌مقدس اشاره کرد.

فاضلی یادآور شد: این طرح با اخذ 90 مصاحبه از والدین معزز شهدا در سال 1395 انجام گرفت و فیلم‌ها و اسناد و مدارک این عزیزان جمع‌آوری شد.

وی تصریح کرد: این آثار علاوه بر ماندگاری در حافظه تاریخی کشور به نسل‌های آینده منتقل می‌شود و موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان آحاد جامعه بویژه نوجوانان و جوانان می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان خاطرنشان کرد: استان گلستان دارای 4 هزار شهید والامقام است که از این تعداد 58 شهید سردار، 72 شهید روحانی، 15 شهید مدافع حرم، سه شهید امنیت پایدار و 49 شهید منا است.

فاضلی ادامه داد: همچنین 520 شهید اهل تسنن و یک شهید از اقلیت‌های مذهبی، 12 هزار جانباز و یک‌هزار و 200 آزاده تقدیم ارزش‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی اذعان کرد: 175 شهید جاویدالاثر و 131 شهید گمنام در شهرهای استان گلستان آرمیده‌اند که بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان سعی دارد خدمات مطلوب و در خور شانی به خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران این استان ارائه کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج