فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: هدف از اجرای طرح شهید شوشتری در مناطق آلوده، ایجاد امنیت پایدار در جامعه است و این طرح امسال در ۳ محله آسیب‌پذیر شهرستان گنبدکاووس اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: اجرای طرح شهید شوشتری و خدمات ارائه شده در این طرح هیچ منافاتی با وظیفه‌مندی دستگاه‌های اجرایی ندارد و این طرح تکمیل کننده خدمات دولت است.

وی افزود: پیام این طرح این است که آنچه به صورت عادی به عنوان وظیفه حوزه اداری دستگاه‌ها به آن توجه و تمرکز می‌شود و مطالبه مردم است، باید به صورت مضاعف در قالب طرح شعید شوشتری پیگیری شود. متاسفانه مدیران در چند ماه گذشته از هدف‌گذاری و اجرای برنامه‌ها در این طرح فاصله گرفتند که باید جدیت و همت بیشتری داشته باشند.

کریمی  یادآورشد: اجرای طرح شهید شوشتری باید در 3 محله اسلام آباد, بدلجه و محله مدرسی با عدالت توازن و حد انصاف انجام شود اما براساس ملاحظاتی توجه آن در اسلام آباد بیشتر باشد. 2 محله بدلجه و مدرسی در حوزه شهر قرار دارد و در حوزه عمرانی, زیرساخت‌ها و فرهنگی باید شهرداری و شورای شهر ورود کند اما اسلام آباد نه در حوزه شهر واقع شده و نه در حوزه روستا قرار دارد.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: یکی از ارکان ارزیابی مدیران چه در سطح استانی و چه شهرستانی چگونگی عملکرد مدیران در طرح شهید شوشتری است.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع جلسه اختصاصی با مدیران کل دستگاه‌های عضو این طرح گذاشته می‌شود تا حساسیت این مدیران نسبت به این طرح بیشتر شده و اقدامات موثری انجام شود. صندوق کارآفرینی امید ظرفیت خوبی دارد و بهزیستی برای استفاده از این ظرفیت تلاش بیشتری کند و در محله اسلام آباد هر 2 هفته یک‌بار پزشک و ویزیت رایگان برای کمک به درمان این حوزه انجام شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: در سال جاری هر 2 ماه یک‌بار جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مختص طرح شهید شوشتری خواهد بود و امروز پنجمین جلسه این شورا با این موضوع تشکیل گردید. در سال گذشته نیازسنجی محله اسلام آباد برای همه دستگاه‌ها ارسال شد اما متاسفانه بیشتر دستگاه‌ها توجه خاصی به این موضوع نداشتند.

حنیفه عصمتی تصریح کرد: اقدامات خوبی از سوی برخی ادارات انجام شده که باید گزارشات فعالیت‌های خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج