فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گنبدگاووس گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۶ کیلو انواع مواد مخدر در شهرستان گنبدکاووس کشف شده که نسبت به مدت مشابه در همین زمان که ۴۴ کیلوگرم است, ۲۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود علی‌فر ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: برای پاکسازی و جلوگیری از آسیب‌ها در مناطق آسیب‌پذیر و آلوده محلات اسلام‌آباد, بدلجه و مدرسی طرح‌های پاکسازی و مقابله انجام شد. همچنین در این مناطق گشت‌های پوششی و آشکارا و کلاس‌های آموزشی توجیهی با همکاری پلیس آگاهی برگزار شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در سطح شهرستان نیز از ابتدای سال تاکنون 45 مورد انواع طرح‌های پاکسازی و مقابله اجرا شده که نسبت به مدت مشابه با 41 مورد طرح اجرا شده, 10 درصد افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در سال 95 کل دستگیری‌های معتادان و خرده‌فروشان 523 نفر بود که در سال جاری تاکنون با 645 نفر دستگیری در این حوزه, 23 درصد افزایش داشتیم. تعداد معتادان دستگیر شده در سال 95، 218 نفر بوده که امسال از ابتدای سال تاکنون به 275 نفر رسیده و در این حوزه 26 درصد افزایش دستگیری داشتیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: برای آموزشگاه محله اسلام‌آباد هم 800 میلیون تومان در نظر گرفته شده که در صورت تخصیص اعتبار ساخته می‌شود. نقشه و جانمایی سرویس‌های بهداشتی این آموزشگاه طراحی شده و قرار است با خیران این کار را انجام دهند.

فرج الله رزاقی تصریح کرد: در حال رایزنی هستیم تا اگر گروه خیران همکاری کنند این مدرسه 6 کلاسه را به همت این افراد بسازیم و اگر این کار به نتیجه نرسد باید منتظر تخصیص اعتبار باشیم.

یدالله رضایی رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: یک‌هزار و 200 مترمربع از معابر اصلی محله اسلام آباد جدول‌بندی و 4 هزارو 560 مترمربع برای آسفالت زیرسازی شده است. در کمیته برنامه‌ریزی اعتبار جدیدی برای آسفالت معابر فرعی و زیباسازی دیده شده که پیشنهاد می‌شود به جای معابر فرعی, پارک این محله بهسازی شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: 600 میلیون تومان برای این محله در بنیاد مسکن اعتبار دیده شده که 300 میلیون تومان دیون سال‌های گذشته است. در کمیته برنامه‌‍ریزی شهرستان گنبدکاووس, 17 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که اگر تخصیص یابد, اتفاقات خوبی در حوزه شهرستان خواهد افتاد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج