رئیس مرکز بهداشت شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اجرای طرح غربالگری در مناطق آسیب‌پذیر، گفت: در ۳ محله آسیب‌پذیر شهرستان گنبدکاووس آموزش‌های حوزه سلامت اجتماعی به مردم منطقه ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد بدیعی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در مناطق آسیب‌پذیر شهرستان گنبدکاووس کودکان سوءتغذیه, مادران باردار در معرض خطر و افرادی که نیاز به درمان دارند، شناسایی شدند. از ابتدای سال تاکنون 27 کودک سوء تغذیه در این محلات شناسایی و تحت پوشش ما قرار گرفتند که این میزان در سال 95 تعداد 19 نفر گزارش شده است. 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: 204 کودک زیر 6 سال برای مراقبت‌های لازم نیز تحت پوشش مرکز بهداشت در آمده است. خدمات تامین شیر مصنوعی, ویزیت و بستری رایگان برای افرادی که از لحاظ مالی در تنگنا هستند و در محلات آسیب‌پذیر زندگی می‌کنند, انجام می‌شود.

بدیعی گفت: برای مبارزه با رفتارهای پرخطر پاتوق مناطق آسیب‌پذیر غربالگری ایدز و هپاتیت انجام شد و آموزش‌های لازم به افراد در این پاتوق داده شد.

وی با اشاره به وجود کثرت زباله تصریح کرد: متاسفانه زباله‌ها در محله اسلام‌آباد بی‌نهایت افزایش یافته و در بررسی‌های انجام شده باید در یک هفته تا 10 روز آینده جمع‌آوری شود زیرا احتمال قرار گرفتن منشاء بیماری پوستی و سایر بیماری‌های خطرناک دیگر پیش‌بینی می‌شود.

بخشدار مرکزی شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: هفته‌ای 2 بار پاکسازی زباله انجام می‌شود اما به علت عدم فرهنگ‌سازی و  زباله‌ها در هر مکانی گذاشته می‌شود.

احمد آدینه گفت: 500 هزار تومان برای حصارکشی, بتن ریزی و روشنایی معابر و یک میلیون و 100 هزار تومان جهت مسائل فرهنگی در 6 ماه گذشته هزینه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج