فرماندار گرگان گفت: تقریبا امسال ۸۰ درصد اعتبارات شهرستان گرگان افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدعباس حسینی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‎ریزی شهرستان گرگان با بیان اینکه 30 تا 50 درصد از اعتبارات شهرستان گرگان برای پروژه‎های مختلف در نظر گرفته شد، اظهار داشت: تقریبا امسال 80 درصد اعتبارات شهرستان گرگان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: امسال را مقام معظم رهبری به " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامگذاری کرده و در حوزه اعتبارات شهرستان گرگان توجه‎ای ویژه به زیرساخت‎ها شده است

فرماندار گرگان تاکید کرد: در این راستا پروژه‎های بخش زیرساختی، کشاورزی، آبرسانی، آموزش و پرورش عمده‎ترین مواردی بوده که در اعتبارات به آن توجه شده است.

حسینی با بیان اینکه 23 میلیارد تومان برای زیرساخت‎های جهاد کشاورزی و حوزه تامین  آب شرب در نظر گرفته شده، گفت: در طی این دهه مشکلات زیادی در حوزه آب داشتیم.

وی تاکید کرد: مسائل راه و راهداری، ترمیم و مرمت طرح‎های هادی در اعتبارات شهرستان گرگان در سال جاری دیده شده است.

 فرماندار گرگان درباره طرح‎های نیمه‎تمام سال 1395 هم گفت: در بودجه امسال به طرح‎های نیمه‎تمام و پروژه‎های که دولت برای اتمام آن به مردم قول داده، دیده شده است.

حسینی تاکید کرد: تنها کمتر از 10 درصد بودجه‎ها برای پروژه‎های جدید در نظر گرفته شده و به دنبال خرد کردن اعتبارات نیستیم.

وی یادآور شد: دولت به دنبال این است که دولت الکترونیک نهادینه شود و باید سرمایه‎گذاران و مردم با استفاده از پنجره واحد از فرصت‎های برابر برخوردار باشند.

فرماندار گرگان یادآور شد: با وجود اینکه شهر گرگان در مرکزیت است اما با محدودیت‎هایی رو به رو است که باید به آن توجه شود.

حسینی تاکید کرد: امسال در ابتدای برنامه ششم توسعه قرار داریم و با توجه به اینکه سال به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نهادینه شده باید در اعتبارات به بخش غیردولتی و خدمات عمومی توجه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج