رئیس سازمان جهاد کشاورزی ‌گلستان گفت: تاکنون حدود ۵۴.۵ درصد وجه خرید محصول گندم‌کاران استان گلستان به میزان ۷۸۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مختار مهاجر درباره میزان خرید محصول گندم از کشاورزان استان اظهار داشت: از زمان ابتدای برداشت و خرید گندم در استان، تاکنون یک میلیون و 101 هزار تن گندم در استان گلستان از کشاورزان گندم کار استان خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون 785 میلیارد و 600 میلیون تومان برابر 54.5 درصد وجه خرید به گندم‌کاران استان گلستان به آنان پرداخت شده است.

مهاجر تصریح کرد: با برداشت گندم از مزارع استان گلستان، خرید تضمینی در بیش از 100 مرکز در مناطق مختلف استان انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ‌گلستان تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال از سطح 367 هزار هکتار، بیش از یک میلیون و 360 هزار تن گندم از کشاورزان استان گلستان خریداری شود.

مهاجر افزود: امسال گندم هر کیلوگرم به قیمت یک‌هزار و 300 تومان خریداری می‌شود و پارسال با خرید یک میلیون و 364 هزار تن گندم در گلستان توانستیم رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص دهیم و استان گلستان به صورت متوسط همه ساله حدود 10 درصد گندم مورد نیاز کشور را تأمین می‎کند.

مهاجر اظهار داشت: کشاورزان با صبر و حوصله محصول خود را به مراکز خرید مجاز تحویل دهند و از فروش محصول به سودجویان خودداری کنند تا وجه کامل مشخص شده و تضمینی را دریافت کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ‌گلستان تاکید کرد: همه مراحل خرید و تحویل محصول توسط گروه‌های نظارتی که در مراکز خرید گندم‌ مستقر هستند تحت کنترل است.

وی اظهار داشت: کار خرید تضمینی گندم از ابتدای خرداد ماه در استان گلستان آغاز شده و تا پایان شهریور ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج