قائم مقام سازمان فنی و حرفه ای گفت: ایران گرفتار بروکراسی ادارای است و باید تحولی در نظام ادارای ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رحمت الله رحمتی در آیین تودیع و معارفه مدیر کل فنی حرفه ای گلستان که ظهر شنبه در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: ما در کشور گرفتار دنگ و فنگ های ادارای هستیم و مدیران ما باید به دنبال امضا کردن برگه باشند که این کار باعث می شود تا قدرت تفکر کاهش یابد.

وی با بیان این که مدیری موفق است که به تغییر اعتقاد داشته باشد، تصریح کرد: ایران گرفتار بروکراسی ادارای است و باید تحولی در نظام ادارای ایجاد شود.

رحمتی تصریح کرد: مهارت در حقیقت توانایی به فعلیت رساندن دانش است.

وی با اشاره به اینکه علم و دانش محصول حس کنجاوی انسان است، افزود: در علوم انسانی دانش مستلزم بینش است و در علوم تجربی دانش مستلزم مهارت است، مهارت می تواند دانش را در خدمت رسانی به جامعه به کار گیرد.

قائم مقام سازمان فنی و حرفه ای کشور اظهارکرد: اگر تا دیروز در پی کشف، استخراج و پالایش نفت بودیم اکنون به انرژی خورشیدی دست یافتیم و اکنون مدیرانی موفق هستند که بتوانند در هرمنطقه و استانی که قرار دارند از ظرفیت های موجود استفاده کنند.

رحمتی گفت: با توجه به اینکه در طول یک دهه تحول زیادی در دنیا به وجود آمده اگر مدیران ما روی صندلی دیروز ببنشیند و به آن تکیه کنند از دنیا عقب خواهیم ماند.

وی با اشاره به اینکه امروز دنیا با فناوری‌های نسل چهار کار می‌کند، افزود: با فناوری دوم نمی‌توانیم رقابت کنیم و تاکید داریم که جنس ایرانی خریداری شود. باید به تحولات منطقه توجه شود و با یک اتفاق کوچک در صنایع می‌تواند صدها یا هزاران شغل ایجاد کرد.

قائم مقام سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه باید براساس شرایط فعلی شغل ایجاد شود، اظهار کرد: وجود توریست منجر به شغل‌ آفرینی در کشور می‌شود.

آموزش یک سرمایه گذاری عظیم محسوب می شود

وی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای را به عنوان متولی آموزش غیررسمی و مهارتی در کشور دانست و تصریح کرد: با برنامه ریزی به این نتیجه رسیدیم که آموزش به جای اینکه عرضه‌ محور باشد آن را تقاضا محور کنیم.

رحمتی با بیان اینکه باید برای توانمند ساختن دستگاه‌ها، ایجاد اشتغال، پایداری شغل و ایمنی در کشور تلاش شود، گفت: اتفاقی که در معدن آزادشهر رخ داده است ناشی از خطای انسانی و عدم آموزش است، باید توجه داشته باشیم آموزش مهارتی هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری عظیم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج