مسوول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی گفت: سه هزار متر مربع از بافت تاریخی این شهرستان مرمت شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدصادق رضویان با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 1800 متر مربع از بافت تاریخی میامی مرمت شده که با احتساب سطح مرمت سال گذشته، این میزان به 3000 متر مربع می‌رسد.

وی گفت: اولویت مرمت بافت تاریخی میامی بر مرمت بخش‌هایی از بافت است که همچنان باقی مانده و بر اثر ساخت و ساز های جدید تخریب نشده اند و رویکرد اصلی مرمت نیز آشنا کردن مردم با ارزش های بافت تاریخی است.

رضویان افزود: در مراحل قبلی مرمت، کار برداشت الحاقات، انجام پی‌بندی، اجرای ازاره سنگی، انجام کاهگل استر و سیم گل بدنه و اصلاح ناودان‌ها انجام شده و با توجه به ضرورت حفظ بافت تاریخی و معماری سنتی ایرانی، با مراجعه به الگوهای موجود در بافت نسبت به مرمت جداره ها و احیاء آن اقدام شده است.

مسوول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی یادآور شد: در بافت تاریخی میامی کاروانسرای شاه عباسی، مسجد آقایان، آب انبار عمارت، عمارت آقایان، حمام‌ آقایان و نیز تعدادی ساباط و دالان وجود دارند که جلوه خاصی را به سیمای شهری میامی می‌بخشند.

میامی شرقی ترین شهرستان استان سمنان است که در 240 کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و در محور تهران - مشهد قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج