مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: بازارچه‌های مشترک صنایع‌دستی میان سه استان اصفهان، قم و مرکزی در راستای توسعه گردشگری ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، الهیاری در نشست کارگروه توسعه گردشگری استان‌های اصفهان، قم و مرکزی اظهار داشت: سه استان اصفهان، قم و مرکزی دارای مشترکات جغرافیائی، فرهنگی و تاریخی بسیاری می‌باشند که با برنامه‌ریزی‌های متقن و علمی می‌توان با استفاده از این مشترکات و توان موجود، جهت جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری گام‌های بسیار مهمی برداریم.

وی با اشاره به بازارهای بین‌المللی هدف گردشگری افزود: جهت رونق هر چه بهتر صنعت گردشگری و استفاده از توان موجود در این سه استان یکی از بهترین راهکارها، شناسایی بازارهای هدف خارجی و معرفی هر چه بهتر جاذبه‌ها و امکانات موجود (این سه استان) به بازارهای هدف گردشگری بین‌المللی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به روحیه صلح‌دوستی و میهمان‌نوازی ایرانیان از گذشته تاکنون، گردشگری می‌تواند بهترین بستر برای دوستی بین ملت‌ها باشد.

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های علمی و همکاری دولت و بخش خصوصی می‌توان به برنامه‌ای عملی و کاربردی دست‌ یافت و آن را به بهترین شکل اجرا کرد.

الهیاری با اشاره به برنامه‌های نشست کارگروه ابراز امیدواری کرد تا با همکاری تمامی اعضاء برنامه‌ها و مصوبات این کارگروه علمی، متقن و کاربردی باشد و بتواند به بهترین شکل ممکن باعث همکاری بین سه استان هم‌جوار و همسایه گردد و گام مؤثری در جهت توسعه صنعت گردشگری در این سه استان و فلات مرکزی ایران برداشته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان خاطرنشان کرد: توافقی بین سه استان اصفهان، قم و مرکزی در زمینه ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی میان سه استان در راستای توسعه گردشگری فلات مرکزی ایران صورت گرفته که امید می‌رود به بهترین شکل انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج