مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: بازارچه‌های مشترک صنایع‌دستی میان سه استان اصفهان، قم و مرکزی در راستای توسعه گردشگری ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، الهیاری در نشست کارگروه توسعه گردشگری استان‌های اصفهان، قم و مرکزی اظهار داشت: سه استان اصفهان، قم و مرکزی دارای مشترکات جغرافیائی، فرهنگی و تاریخی بسیاری می‌باشند که با برنامه‌ریزی‌های متقن و علمی می‌توان با استفاده از این مشترکات و توان موجود، جهت جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری گام‌های بسیار مهمی برداریم.

وی با اشاره به بازارهای بین‌المللی هدف گردشگری افزود: جهت رونق هر چه بهتر صنعت گردشگری و استفاده از توان موجود در این سه استان یکی از بهترین راهکارها، شناسایی بازارهای هدف خارجی و معرفی هر چه بهتر جاذبه‌ها و امکانات موجود (این سه استان) به بازارهای هدف گردشگری بین‌المللی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به روحیه صلح‌دوستی و میهمان‌نوازی ایرانیان از گذشته تاکنون، گردشگری می‌تواند بهترین بستر برای دوستی بین ملت‌ها باشد.

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های علمی و همکاری دولت و بخش خصوصی می‌توان به برنامه‌ای عملی و کاربردی دست‌ یافت و آن را به بهترین شکل اجرا کرد.

الهیاری با اشاره به برنامه‌های نشست کارگروه ابراز امیدواری کرد تا با همکاری تمامی اعضاء برنامه‌ها و مصوبات این کارگروه علمی، متقن و کاربردی باشد و بتواند به بهترین شکل ممکن باعث همکاری بین سه استان هم‌جوار و همسایه گردد و گام مؤثری در جهت توسعه صنعت گردشگری در این سه استان و فلات مرکزی ایران برداشته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان خاطرنشان کرد: توافقی بین سه استان اصفهان، قم و مرکزی در زمینه ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی میان سه استان در راستای توسعه گردشگری فلات مرکزی ایران صورت گرفته که امید می‌رود به بهترین شکل انجام شود.