رئیس موقت منتخبان شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنجم گفت: گزینه نهایی منتخبان شورای اسلامی شهر برای انتخاب شهردار جدید اصفهان مشخص شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رئیس موقت منتخبان شورای اسلامی شهر اصفهان در گفت‌وگویی اظهار کرد:  لیست پیشنهادی اعضای منتخب شورای شهر پنجم اصفهان مشخص شده و مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه اولیه، ابتدا نام افراد پیشنهادی اعضا جمع آوری شد که با تجمیع اسامی، تعداد کل به ۵۹ نفر رسید اما با بررسی افراد پیشنهادی و تطبیق وضعیت این افراد با شرایط قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی و همچنین اعلام آمادگی افراد و بررسی سوابق اجرایی آن‌ها، از بین افراد مذکور پس از حذف اسامی افرادی که به دلایل اداری ذکر شده امکان استفاده از خدمات آن‌ها وجود نداشت،  ۲۶ نفر با نظر منتخبان انتخاب شدند.

این مسوول ادامه داد: در جلسه دوم که با فاصله یک ساعت از جلسه اول تشکیل شد، در تماس با برخی از نامزدهای تصدی سمت شهرداری برای اطمینان از قبول مسئولیت توسط آن‌ها و همچنین سایر شرایط، مربوطه تعداد ۱۵ نفر انتخاب شدند.

به گفته معین، در فرایند انتخاب این ۱۵ نفر همه تلاش منتخبان شورا بر روی انتخاب افراد با سابقه روشن از نظر امانت داری و تعهد به خدمت و همچنین داشتن سابقه مدیریت مرتبط و سوابق اجرایی قابل قبول قرار گرفت.

رئیس موقت شورای شهر پنجم اصفهان افزود: در بین این ۱۵ نفر، شخصیت‌های مختلف ملی و استانی حضور دارند که امیدواریم در رایزنی‌های بعدی موافقت کامل این عزیزان را جلب و پس از رای گیری از بین آن‌ها شهردار اصفهان را انتخاب کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج