رئیس دانشگاه گنبدکاووس با انتقاد از رفتار هدف‌دار یک سایت محلی در این شهرستان، گفت: برچسب زدن و تلاش برای لکه‌دار کردن دلسوزان نظام برای یک رسانه مطلوب نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین گلچینی صبح امروز در جلسه کمیسیون دانشجویی شورای تامین شهرستان گنبدکاووس که با حضور روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شهرستان گنبدکاووس در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه این نشست‌ها باید در نهایت به رشد و توسعه کمی وکیفی خدمات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و حتی رفاهی به دانشجویان عزیز کمک کند، اظهار کرد: بیان چالش‌ها و تنها درد و دل کردن در چنین جلساتی بدون ارائه راهکار و متمرکز کردن توان و همت همه اعضای کمیسیون برای رفع مشکلات و چالش‌ها به فرجام مطلوبی نخواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه امروزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها نیز وضعیت نامطلوبی را به خود گرفته و نگران کننده شده است، افزود: در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، کاهش و نهایتا کنترل آن از دو سال پیش با جدیت اقدامات کارشناسانه و دقیقی را آغاز کرده‌ایم که می‌تواند در سطح بسیاری از دانشگاه‌های کشور نیز اجرایی شود.

*عضویت دانشگاه گنبدکاووس در طرح «دانشگاه عاری از دخانیات»

رئیس دانشگاه گنبدکاووس از عضویت دانشگاه گنبدکاووس در طرح «دانشگاه عاری از دخانیات» خبر داد و خاطرنشان کرد: این رخداد نخستین حرکت مثبت دانشگاه گنبدکاووس برای حرکت به سمت ریشه‌کن کردن آسیب‌های اجتماعی با اقدامات ریشه ای، فرهنگی و علمی است.

گلچینی با اشاره به اینکه بیش از هفت جلسه ویژه با محوریت کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه تشکیل داده‌ایم، ادامه داد: در این جلسات که با حضور نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی و برخی از مسوولان و مدیران مرتبط برگزار شده است توانسته‌ایم به راهکارهای بسیار خوبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه برسیم.

وی برگزاری جلسات هم‌اندیشی اساتید این دانشگاه در هر دو هفته یک بار را یکی از اقدامات بسیار تاثیرگذار در تدوین طرح جامع مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و تاکید کرد: امیدواریم با ادامه این روند بتوانیم الگوی مناسبی را برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه طراحی و مدون کنیم تا در اختیار سایر دانشگاه‌ها نیز قرار دهیم.

رئیس دانشگاه گنبدکاووس با اشاره به اینکه دانشگاه گنبدکاووس به عنوان تنها دانشگاهی در شهرستان بود که در ایام انتخابات ضمن حفظ آرامش جلسات مناظره را برگزار کرده توانست در ایجاد شور انتخاباتی بسیار موفق عمل کند، تصریح کرد: در ایام انتخابات همه تشکل‌ها با رعایت قانون و ضوابط لازم به برگزاری برنامه‌های کاملا آزاد و مستقل پرداختند که مورد استقبال خوب دانشجویان قرار گرفت.

گلچینی با اشاره به برخی بی‌اخلاقی‌ها توسط یکی از سایت‌های محلی شهرستان گنبدکاووس، تاکید کرد: برچسب زدن و تلاش برای لکه‌دار کردن افراد موجه و دلباخته نظام و انقلاب که امتحان خود را برای دفاع از ارزش‌ها پس داده‌اند به جرم حضور در یک جلسه سیاسی آن هم خارج از زمان اداری برای یک رسانه مطلوب نیست.

وی با توصیه به این سایت محلی برای معطوف کردن همت خود برای همگرایی و ایجاد الفت و دوستی میان دلسوزان نظام فارغ از جناح و گروه‌ها، افزود: این رفتارهای هدف‌دار موجب کاهش اعتماد مردم به رسانه‌ها خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج