فرماندار بندرترکمن گفت: سال گذشته برای رفع مشکلات در خلیج گرگان 5 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که تاکنون این بودجه محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالحکیم فیروزی امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: اگر خلیج گرگان دچار مشکل شود اثرات فراوانی بر استان‎های شمالی برجای خواهد گذاشت در واقع بیشترین آسیب از محل خشک شدن خلیج گرگان متوجه ناحیه شمال گلستان می‎شود.

وی با بیان اینکه مشکلات خلیج گرگان باید هر چه زودتر رفع شود، تصریح کرد: استاندار گلستان، بارها از کارشناسان درخواست کرده‎ است قبل از آنکه خلیج گرگان به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار شود و یک فاجعه زیست محیطی در استان را شاهد باشیم راه حل‎هایی ارائه شود.

فرماندار بندرترکمن خاطرنشان کرد: هر روز شاهد ورود فاضلاب‎های زیادی به دریا هستیم از طرفی مشکل آب شیرین نیز وجود دارد و رودخانه‎های منتهی به دریای خزر نیز خشک هستند تمام این عوامل مشکلات مربوط به خلیج گرگان را تشدید می‎کند.

فیروزی مطالعات خلیج گرگان را یک اقدام کشوری عنوان کرد و افزود: در سال گذشته اعتبار 5 میلیارد تومانی برای رفع مشکلات خلیج گرگان در نظر گرفته شد اما هنوز این اعتبار محقق نشده است.

وی گفت: خلیج گرگان با توجه به تأثیری که در اقلیم آب و هوا برای جای خواهد گذاشت موضوع جدی محسوب می‎شود از این رو مسوولان باید این مهم را مورد توجه قرار داده و برای آن اعتبار در نظر گیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج