دبیر جشن‌های مردمی و بین‌المللی زیرسایه خورشید استان گلستان گفت: در دهه کرامت طرحی در استان گلستان آغاز شده و افرادی که بالای ۴۵ سال دارند و تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشدند به مشهد اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسام بنی فاطمه شامگاه جمعه در جشن میلاد امام رضا(ع) کاروان زیر خورشید در پارک امام رضا شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: افرادی هم که بالای 45 سال دارند و بیش از 10 تا 15 سال از تشرف آنها به مشهد گذشته می‌توانند به دفتر آستان قدس رضوی در گلستان مراجعه کرده که تا پایان سال به مشهد مقدس اعزام شوند.

وی افزود: طرح دیگری به نام طرح "زائر مهر" اجرا می‌شود که شامل سنین 12 تا 18 سال در استان گلستان است.

مسئول فرهنگی آستان قدس رضوی گلستان تصریح کرد: در این طرح 2 اولویت در نظر داریم یکی اینکه این افراد باید محروم بوده و تمکن مالی برای تشرف نداشته باشند و دیگر اینکه جزء شاگردان نخبه باشند که این افراد به مدت 3 روز اعزام شده و اسکان و غذای آنان رایگان و ایاب و ذهاب به عهده خودشان است.

وی یادآور شد: طرح "ولایت" نیز برای اعزام وجود دارد که ویژه دانش آموزان است و در این طرح, دانش آموزان به مدت 5 روز اعزام شده و ایاب و ذهاب و اسکان و غذای آنها رایگان است که باید معدل آنان بالای 18 باشد.

بنی فاطمه تاکید کرد: این طرح ویژه پایه 9 و 10 مدارس است و دانش‌آموزان علاوه بر زیارت از آموزش‌های مذهبی و دینی و بازی‌های تفریحی بهره مند می‌شوند.

دبیر جشن‌های مردمی و بین‌المللی زیرسایه خورشید استان گلستان گفت: هدف از ورود کاروان زیر سایه خورشید به شهرها و استان‌های مختلف تقویت فرهنگ زیارت از راه دور است تا افرادی که به هر علتی نمی‌توانند به زیارت بروند, با پرچم گردانی و قرائت زیارت خاصه خود را در حرم امام رضا ( ع)  حس کرده و حس و حال معنوی پیدا و حاجت آنها برآورده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج