مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: حرم امام رضا (ع) ملجأ دل های شکسته مسلمانان است

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: حرم علی بن موسی الرضا در ایران ملجأ و تکیه گاه دل های شکسته تمام ایرانیان و مسلمانان است.

وی افزود: زندگی امام رضا (ع) شامل دو مرحله بود، یک مرحله در عراق و شهر بغداد و مرحله دوم در ایران و شهر مشهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان اظهار کرد: امام رضا (ع) در عراق جانشین امام موسی کاظم (ع) بود و مسلمانان را رهبری می‌کردند و درواقع تکیه‌گاه مسلمان و پیروان راه ولایت بود.

حجت‌الاسلام ولی نژاد ادامه داد: امام رضا (ع) پاسخگوی شبهات فکری مسلمانان بود و نیازهای فکری جامعه زمان خود را برطرف می‌کرد.

وی بابیان اینکه مراجعات مردمی به امام رضا (ع) در عراق روزبه‌روز بیشتر می‌شد، اظهار کرد: مأمون در خراسان از وضع موجود اطلاع پیدا کرد و از محبوبیت امام رضا (ع) و رهبری و زعامت ایشان احساس وحشت و خطر کرد، به همین دلیل امام رضا (ع) را به خراسان طلبید.

وی گفت: مأمون شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که علی بن موسی‌الرضا مجبور به مهاجرت شد و مرحله دوم زندگی آن حضرت در ورود به ایران آغاز شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: امام رضا در طول مسیر ورود به خراسان دیدارهای مردمی و سخنرانی‌های زیادی انجام دادند.

وی گفت: رفته‌رفته مردم در خراسان به گرد امام رضا (ع) جمع شدند و امام رضا در هدایت این افراد نقش مؤثری داشت.

حجت اسلام ولی نژاد افزود: امام رضا (ع) در سفر خود به خراسان در شهر نیشابور سخنرانی داشتند و در آن سخنرانی ضمن هدایت مردم، ایمان به خدا را تشریح کرد و اینکه چه چیزهایی موجب حفاظت انسان‌ها می‌شود را بیان کردند.

پذیرش امامت، شرط رسیدن به هدایت الهی است

وی ادامه داد: امام رضا فرمودند «لااله‌الاالله» دژ محکم ماست و هرکسی وارد این قرارگاه شود در امان خواهد بود و شرط همه این‌ها در پذیرش خداوند، پذیرش پیامبر، پذیرش قرآن، پذیرش امامت است و اگر مردم خواهان هدایت هستند باید در مرحله نخست امامت را بپذیرند.

حجت‌الاسلام ولی نژاد گفت: امام رضا (ع) در این سخنرانی فرمودند من یکی از این شرایط هستم که مردم باید ولایتش را قبول کنند تا دژ محکم الهی حفظ شود و باید گفت این پیام مهم امام رضا پیام ولایت مداری و امامت مداری در نیشابور بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج