دبیر ملی جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری گفت: هتل ها و مراکز اقامتی غذاهای سنتی را به منوی غذای خود اضافه و از غذای محلی در سرویس های خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن رنجبر شامگاه جمعه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری گلستان که با حضور چهار استان منطقه یک کشور (گیلان، گلستان، مازندران و قزوین) در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم در آینده نزدیک غذاهای سنتی وارد منوی غذایی واحدهای اقامتی، هتل ها و مهمانپذیرهای کشور شوند.

وی بیان کرد: گلستان دارای تنوع قومی بسیار زیادی است و همین تنوع قومی باعث به وجود آمدن تنوع غذایی بسیار زیاد در این منطقه شده است.

وی از گلستان به عنوان رنگین کمان اقوام ایران زمین یاد کرد و افزود: تنوع قومی و غذایی موجود در گلستان ظرفیت برپایی سفره ایرانی برای جذب بیش از پیش گردشگر برای گلستان را فراهم کرده است.

دبیر ملی جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری ادامه داد: به طور کلی به دلیل نزدیک بودن استان های نوار شمالی کشور به دریا و کوهستان شاهد غذاهای متنوع با پایه دریایی، گیاهی و محصولات کشاورزی در این منطقه هستیم.

وی یادآور شد: این امر باعث شده همیشه در جشنواره هایی که با حضور چهار استان منطقه یک کشور برگزار می شوند شاهد تنوع غذایی با کیفیت بسیار بالا باشیم.

رنجبر تاکید کرد: هر منطقه با غذاهایش شناخته می ‌شود و گردشگران یک سفر را با خاطره‌ هایی که از مناطق و غذاهای آن استان دارند، یاد می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج