رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کرمانشاه گفت: مشکلی ازنظر تأمین میوه کرمانشاه نداریم و به‌اندازه نیاز مردم میوه برای عرضه در استان فراهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، عیسی حاجی علیانی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کرمانشاه گفت: در حال حاضر گران‌ترین میوه موز و ارزان‌ترین میوه‌ها سیب‌درختی، خیار و هندوانه است.

وی به علت ارزان بودن قیمت این میوه‌ها اشاره کرد و گفت: عرضه بیش از تقاضا موجب شده که این میوه‌ها زیر قیمت فروخته شود و کمتر از قیمت واقعی آن محصول عرضه شود.

حاجی علیانی ادامه داد: نبود بانک اطلاعاتی برای تولید محصولات موجب برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا می‌شود و موجب ورشکستگی کشاورزان می‌شود.

وی بابیان اینکه اگر بانک اطلاعاتی محصولات کشاورزی وجود داشته باشد کشاورزان می‌دانند در سطح کشور از هر محصولی چه مقدار کشت‌شده و در حال حاضر نیاز مصرفی مردم به چه محصولاتی است افزود: با این اقدام کشاورزان می‌دانند که چه محصولی بکارند و تعادل بین عرضه و تقاضا برقرار می‌شود و کشاورزان نیز متضرر نمی‌شوند و محصولات هم باقیمت مناسب به فروش می‌رسد.

حاجی علیانی گفت: میوه‌ای که به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد با سود 5 تا 7 درصد توزیع می‌شود و افزایش قیمت زیادی برای مصرف‌کننده در پی ندارد.

وی در خصوص افزایش قیمت برخی میوه و تره‌بار گفت: هنگامی‌که تقاضا از میزان عرضه بیشتر باشد با توجه به کمبود محصولات قیمت آن‌ها افزایش می‌یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج