مشکل بخش خصوصی در مرز چذابه این است که نباید اجازه دهد دیگران برای آن ها تصمیم بگیرند

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: در مرز چذابه مشخص نیست که مدیریت مرز بر عهده چه ارگانی است و این سردرگمی برای ما حل نشده است.

 شهلا عموری اظهار کرد: دستگاه ایکس ری را بخش خصوصی نمی تواند خرید کند چرا که اطلاعی ندارد که مراودات تجاری در آینده چگونه خواهد بود و صرف هزینه و سرمایه گذاری در این زمینه نمی تواند انجام دهد.

وی افزود: در بحث امنیت نیز بخش خصوصی مسئول برقراری امنیت نیست و اصلا وظیفه و تکلیف بخش خصوصی نیست.

عموری تصریح کرد: مشکل بخش خصوصی در مرز چذابه این است که نباید اجازه دهد دیگران برای آن ها تصمیم بگیرند و یک ترخیص کار عراقی بخواهد تصمیم گیری و برایشان تعیین تکلیف کند.

وی اظهار کرد: اختلاف ساعت و ساعت کاری را بخش خصوصی نمی تواند حل کند. این یک ساعت و نیم اختلاف با کشور عراق را باید حل کرد که گمرک باید کار خود را با ساعت کاری کشور عراق وفق دهد چرا که این اختلاف ساعت موجب کاهش مدت زمان کار می شود.

عموری گفت: اگر قرار است که میزان صادرات 25 درصد افزایش یابد گمرکات باید همراهی کند.

وی افزود: 2 کیلومتر فاصله بین درب های خروجی مرز چذابه و بارانداز طرف عراقی باید آسفالت شود و اگر قرار است این هزینه را بخش خصوصی متحمل شود به ما اعلام کنند که دیگر بیش از این ضرر نکنیم؛ لطفا هر سازمانی وظایف خود را به صورت درست انجام دهد و شانه خالی نکند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج