قائم‌مقام شهردار قم در امور سرمایه‌گذاری بر اهمیت احداث و راه اندازی جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسانی در قم اشاره نمود و گفت: در این زمینه با بودجه‌ای بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان ۲۰ جایگاه کوچک سوخت در شهر ایجاد می‌شود که بعد از ۱۱ سال تمام این جایگاهها به‌صورت اورهال تحویل شهرداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، قائم‌مقام شهردار قم در امور سرمایه‌گذاری با اشاره به جذب نسبتاً بالای حجم سرمایه‌گذاری در استان، اظهار داشت: باید قم را به جایگاه مناسب خود از نظر پیشرفت و توسعه شهری برسانیم.

وی بابیان برخی از پروژه‌ای در دست‌ احداث شهرداری قم، افزود: پروژه هتل پنج ستاره و مجموعه تجاری در بلوک‌های محدوده ساختمان عمرانیه از پروژهای در دست اقدامی است که بالغ‌بر هشت هزار مترمربع مساحت زمین آن است و 83 هزار مترمربع نیز زیربنای آن است.

محمدرضا معرفت درزمینه بودجه و هزینه ساخت و بهره‌برداری از این پروژه شهری، گفت: این پروژه دارای سه‌طبقه تجاری است که 57 میلیارد تومان از آن را شهرداری متحمل خود شد و آورده سرمایه‌گذار نیز 243 میلیارد تومان است که به زیبایی و توسعه شهر کمک خواهد کرد.

وی با برشمردن برخی دیگر از پروژه‌های مصوب شهرداری، تصریح کرد: هتل پنج ستاره در تقاطع بلوار سمیه و بلوار پیامبر اعظم(ص) پروژه دیگری است که در مساحتی در حدود 5 هزار و 600 مترمربع زمین‌ساخته خواهد شد که 58 هزار مترمربع زیربنا دارد و آورده شهرداری در این پروژه 54 میلیارد تومان و آورده سرمایه‌گذار نیز 150 میلیارد تومان خواهد بود.

قائم‌مقام شهردار قم در امور سرمایه‌گذاری ایجاد هتل بیمارستان را یکی دیگر از سیاست‌های شهرداری در زمینه سرمایه‌گذاری دانست و تأکید کرد: برای این طرح زمینی به مساحت 15 هزار و 640 مترمربع در نظر گرفته‌شده است که زیربنای آن 74 هزار مترمربع هست که سرمایه گزار برای اجرای آن 140 میلیارد تومان هزینه خواهد کرد.

معرفت جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسانی را مورد توجه قرار داد و گفت: در این زمینه با بودجه‌ای بالغ‌بر 11 میلیارد تومان 20 جایگاه کوچک سوخت در شهر ایجاد می‌شود که بعد از 11 سال همگی به‌صورت اورهال تحویل شهرداری می‌گردد که تاکنون 7 جایگاه احداث و 6 جایگاه دیگر نیز در دست اقدام و تجهیز است.

وی همچنین با اشاره به پروژه‌ سرمایه‌گذاری احداث پارکینگ عمومی در تقاطع عمار یاسر و طالقانی، گفت: این پروژه در زمینی به مساحت 4 هزار و 500 متر و در 5 طبقه احداث خواهد شد تا بخشی از مشکلات عمومی در زمینه پارک خودروها را برطرف کند.

قائم‌مقام شهردار قم در امور سرمایه‌گذاری ادامه داد: این پارکینگ عمومی دارای ظرفیت 370 پارکینگ خواهد بود و همچنین در این مجتمع 19 واحد تجاری ایجاد خواهد شد که شهرداری برای اجرای آن 15 میلیارد تومان بودجه صرف کرده است.

معرفت رکود و وضعیت نسبی بوستان جوان را مدنظر قرار داد و گفت: برای رونق و استقبال از این بوستان شهرداری در نظر دارد تا یک رستوران لنج ایجاد کند که حجم سرمایه‌گذاری در این زمینه دو میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد فضاسازی‌های مناسب برای افزایش روحیه نشاط در جامعه، تصریح کرد: آکواریوم بزرگ شهری با بودجه‌ای بالغ‌بر 100 میلیارد تومان در بوستان غدیر یا بلوار پیامبر اعظم(ص) جاگذاری می‌شود.

قائم‌مقام شهردار قم در امور سرمایه‌گذاری از احداث شهربازی بزرگ در بوستان غدیر به‌عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم در دست اجرای شهرداری خبر داد و گفت: برای این شهربازی نیز بیش از 6.8 میلیارد تومان اعتبار صرف می‌شود که امیدوار هستیم شهربازی متفاوتی باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج