فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به طرح عملیاتی مبارزه با سارقان گفت: در این راستا طی ۲۴ ساعت ۹۳ فقره انواع سرقت در استان گلستان کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از پایگاه خبری پلیس علی اکبرجاویدان اظهار کرد: طرح عملیاتی مبارزه با جرایم خشن، سارقان احشام و مجرمان فراری با بسیج امکانات و نیروها و با هدف افزایش ضریب امنیتی به مدت ۲۴ ساعت در گلستان به مرحله اجرا گذاشته شد.

جاویدان از دستگیری ۱۷۹ متهم تحت تعقیب مراجع قضائی در اجرای این طرح خبر داد و گفت: با تلاش ماموران انتظامی طی ۲۴ ساعت ۱۶۲ دستگاه موتورسیکلت متخلف و مزاحم توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

وی ادامه داد: در همین راستا و طی این مدت ۴ سارق دستگیر و ۹۳ فقره انواع سرقت نیز کشف شد.

 فرمانده انتظامی گلستان گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی در این طرح ۲۸ دستگاه وسیله نقلیه سرقتی کشف و تلاش در جهت شناسایی مالکان این وسائل نقلیه ادامه دارد.

علی اکبر جاویدان از دستگیری ۲۱ متهم مظنون به سرقت خبر داد و خاطر نشان کرد: متهمان جهت انجام تحقیقات به پلیس اگاهی استان منتقل و تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

جاویدان با بیان اینکه وقوع جرایم خصوصا جرایم خشن احساس امنیت را در جامعه کاهش و امنیت روانی را دچار اخلال می کند تصریح کرد: پلیس اجازه خودنمایی به اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی را نخواهد داد.

وی با اشاره به اینکه نگاه پلیس به جرایم نگاه اجتماعی است نه امنیتی، افزود: انتظار پلیس از هنجارشکنان و مجرمان سابقه دار این است خود را با هنجارهای جامعه وفق داده و همراه و همگام با مردم به قوانین و مقررات احترام بگذارند و در غیر این صورت با برخورد قاطعانه پلیس مواجهه خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج