فرماندار اصفهان گفت: خشکسالی فرصتی فراهم کرد تا مردم به فکر راه های دیگر آبیاری افتاده و شیوه های جدیدی از کشاورزی صنعتی و گلخانه ای را اجرا و دنبال کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، احمد رضوانی در گفتگویی، با اشاره به اینکه تولید موفق دارای مولفه های بسیاری است، گفت: بهره بری از ایجاد تعاونی و مشارکت در امر تولید، استفاده از خرد جمعی، استفاده از تکنولوژی و فناوری و همچنین استفاده مطلوب و به هنگام از فرصت ها می تواند بهترین اثر کیفی را در زمینه تولید سبب سازد.

وی اظهار کرد: خشکسالی فرصتی را فراهم کرد تا مردم به فکر راه های دیگر آبیاری افتاده و شیوه های جدیدی از کشاورزی صنعتی و گلخانه ای را به روی کار بیاورند که در منطقه شرق اصفهان به مرور در حال افزایش است.

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: اولویت اول تخصیص منابع آب باید بخش شرب مردم باشد و همه نهادها باید با جدیت به این مساله توجه کافی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نوع آبیاری ما با مشکلات زیادی رو بروست، تصریح کرد: وقتی مسوولان از بی آبی و کمبود این مایه حیاتی دم می زنند، این دلیل نمی شود که کشاورز فکر کند، مسوولان نمی خواهند آب از روی عمد به کشاورزان نرسد بلکه همه مسئولان به درستی وضعیت سد را بررسی می کنند.

فرماندار شهرستان اصفهان با اظهار تاسف از وضعیت نامطلوب سد زاینده رود، اضافه کرد: چاه های غیر مجاز و حتی چاه های مجاز شهرداری، پس از بازگشایی آب مقدار قابل توجهی از آن را جذب می کنند و این تنها یک طرف مساله است و بر این اساس باید کشاورزان آبیاری قطره ای و کشت های کم آب را در دستور کارشان داشته باشند.

رضوانی خاطرنشان کرد: مسوولان مشاور امین مردم هستند و مشکلات را باید به منظور پیگیری به رده بالاتر ارجاع دهند تا بتوان از نارضایتی کارفرمایان جلوگیری کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج