نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان بر لزوم توجه ویژه به‌ تناسب ارائه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و نیاز بازار تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد به مناسبت هفته ملی مهارت در دیدار مدیرکل و معاونان فنی و حرفه‌ای استان اصفهان از برخی ناهماهنگی‌ها در سیستم‌های آموزشی کشور انتقاد کرد و اظهار داشت: الان در دانشگاه‌های ما رشته‌هایی ارائه می‌شود که موجب اتلاف وقت و هزینه مردم شده اما نتیجه‌ای در پیشرفت کشور ندارد.

وی تصریح کرد: رشته‌های ارائه شده باید با جنسیت افراد و نیاز بازار متناسب باشد تا یک جوان دانشجو پس از اتمام تحصیلات بتواند از دانشی که آموخته است، استفاده کند و برای ادامه زندگی بتواند از طریق دانش خود کسب درآمد کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: مراقب باشید فنی و حرفه‌ای مسیر معیوبی که سیستم آموزشی ما اجرا می‌کند را دنبال نکند، بلکه رشته‌ها و روش‌هایی را انتخاب کنید که بتواند مشکلات کشور را مرتفع و نیاز جوانان به اشتغال را پاسخگو باشد.

وی یکی از موانع ازدواج را بیکاری دانست و گفت: فنی و حرفه‌ای می‌تواند با مهارت‌آموزی و برقراری ارتباط میان حرفه آموزان و بازار کار گام بزرگی در جهت رفع این معضل اجتماعی بردارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که با اشتغال یک مرد می‌توان بنیان خانواده را پایه‌ریزی کرد و مسئولیت تأمین معاش خانواده بر عهده مرد است، با اولویت قرار دادن ایجاد اشتغال برای برادران اقدام کنید و حرفه‌آموزی و توانمندسازی بانوان نیز در دستور کار سازمان باشد.

وی خاطرنشان کرد: عدم توجه به اولویت‌ها نه‌تنها خانواده بلکه اجتماع را تحت‌الشعاع قرار داده و بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی، ناشی از همین سوء مدیریت‌هاست.

آیت‌الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: اینکه برخی فضاسازی می‌کنند که اسلام مخالف فعالیت‌های اجتماعی و اشتغال زنان است، چیزی جز تخریب و تخطئه نیست، چراکه انتظارات اسلام از زن و مرد متناسب با مسئولیت‌هایی است که به آن‌ها داده و در برخی مشاغل بر حضور بانوان تأکید شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج