قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از انعقاد تفاهمنامه 360 میلیارد تومانی این سازمان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد.

"عبدالله کعبی" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج خوزستان عنوان کرد: برای بهبود راهها و جاده های دسترسی روستایی منطقه آزاد اروند مبلغ ۳۶۰ میلیارد تومان جهت بازسازی  3 هزار و 200 واحد مسکونی و چندین مدرسه در قالب تفاهمنامه همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به انجام می رسد.

وی با بیان اینکه فراهم سازی زیرساختهای منطقه برای جذب سرمایه گذار از وظایف اصلی سازمان منطقه آزاد اروند است، افزود:  در بحث کمک به آماده سازی زیرساختهای بهداشتی و درمانی شهرهای آبادان و خرمشهر نیز 220 میلیارد تومان اعتبار مصوب کرده ایم که تاکنون 60 میلیارد تومان آن تامین و هزینه شده است.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از هزینه کرد 10 میلیارد تومان برای بیمارستان ولیعصر خرمشهر، 5.5 میلیارد تومان برای بیمارستان شهید بهشتی آبادان، 8 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان حضرت زینب اروندکنار و 11میلیارد تومان برای خرید 20 دستگاه آمبولانس مدرن با تمامی تجهیزات به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده در بخش بهداشت و درمان نام برد و گفت: آمبولانسهای خریداری شده پس از تحویل به دانشکده علوم پزشکی آبادان به تناسب و بر اساس شاخص های معین در میان شهرهای آبادان و خرمشهر توزیع شد.

کعبی همراهی سازمان منطقه آزاد اروند با تمامی دستگاههای اجرایی در شهرهای آبادان و خرمشهر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: آماده همراهی با نمایندگان مردم آبادان و خرمشهر در مجلس برای کمک به عمران و آبادانی این دو شهر هستیم.

وی با اشاره به اینکه در شهرکهای صنعتی نیز اقدامات خوبی از سوی سازمان منطقه آزاد اروند  در جهت فراهم سازی زیرساختها برای جذب سرمایه گذار انجام شده است، اظهار کرد: در بخش ورزش نیز همکاری خوبی داریم و در زمان حاضر نیز اسپانسری تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با منطقه آزاد اروند است.

وی از تجهیز مدارس به میز و صندلی و سیستم سرمایشی و سایر موارد، توسعه ناوگان حمل و نقل شهری، تامین وسایل ایاب و ذهاب دانش آموزان برای تردد  از خانه به مدرسه و به عکس، تقویت بنیه علمی دانش آموزان در قالب غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان (امسال 2 هزار نفر ثبت نام کردند)، راه اندازی 6 خانه فرهنگ، برگزاری چهارمین جشنواره نخبگان و غیره از دیگر اقدامات سازمان منطقه آزاد اروند در جهت کمک به توسعه زیرساختها، عمران و آبادانی شهرهای آبادان و خرمشهر نام برد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج