معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز از اختلاف نظر شورای عالی شهرسازی برای بازنگری در طرح تفصیلی سال ۹۰ کرج خبر داد و گفت: شورای عالی نیازی به بازنگری در این طرح نمی‌بیند.

به گزارش ‌خبرگزاری موج، خسرو ارتقایی در نشست خبری که امروز دوشنبه با عنوان ترافیک البرز در استانداری برگزار شد، گفت: یک اختلاف نظر جدی با شورای عالی شهرسازی ‌در خصوص طرح تفصیلی سال ۹۰ وجود دارد.

ارتقایی با بیان اینکه شورا نیازی به بازنگری در این طرح حس نمی‌کند، گفت: این در حالی است شبکه شهری کرج از یک ناکارآمدی رنج می‌برد و توسعه یک باره جمعیت بدون توسعه زیرساخت‌ها رخ داده است.

وی به طرح جامع ترافیکی کرج  اشاره و ادامه داد: یکی از توقعات ما از شهرداری کرج، اجرای طرح‌های ترافیکی منطبق با این طرح و بررسی اثربخشی طرح‌های ترافیکی است.

ارتقایی با بیان اینکه منابع مالی ما برای هزینه در ترافیک استان محدود است، گفت: در این شرایط باید به سراغ گره‌های ترافیکی برویم.

این معاون استاندار البرز در ادامه به موضوع قطار شهری کرج اشاره و اعلام کرد: پس از کش و قوس‌های فراوان ما از وزارت تعاون هم نتیجه مطلوبی نگرفتیم.

وی افزود: در این مدت درهای رافت بر روی سابیر باز شده اما این شرکت از این فرصت‌ها استفاده نکرده و پروژه زمین گیر است.

ارتقایی در پایان از مذاکره با یک شرکت چینی برای واگذاری خط پنج و فاز دوم خط دو خبر داد و گفت: این شرکت چینی هم برای امور اجرایی و هم برای آوردن فاینانس اعلام آمادگی کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج