رازانی گفت: قرآن کتابی برای همه نسل‌هاست و این کتاب کریم پیچیدگی‌های بسیاری دارد که ائمه اطهار (ع) برای بیان این پیچیدگی‌ها و نیز برای نشان دادن نمونه عملی عمل به احکام قرآن برای هدایت انسان‌ها آمدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رازانی در این در آیین اختتامیه «همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا علیه‌السلام در ادب عامه»  بابیان اینکه قرآن کریم کتابی برای همه نسل‌ها و دوره‌هاست گفت: قرآن کریم 1400 سال پیش برای هدایت همه انسان‌ها در تمام زمان‌ها و در تمام جغرافیای هستی بر پیامبر گرامی اسلام نازل‌شده است.

وی افزود: این‌چنین کتاب جامعی در عین سادگی و روانی، دارای بطون‌های مختلف و پیچیدگی‌هایی است تا بتوان با شکافتن و بیان این پیچیدگی‌ها، هدایتگر انسان‌ها در تمامی نسل‌ها باشد و به همین علت است که تمام تعالیم قرآن صریح نیست.

رازانی با اشاره به مقوله امامت در فقه شیعه، تصریح کرد: برای پرده‌برداری از این پیچیدگی‌ها و بیان احکام قرآن و نیز برای داشتن نمونه و الگوی عملی این احکام موضوع امامت در دین اسلام مطرح‌شده است و به باور شیعه 12 وجود شریف از خاندان پیامبر اکرم (ص) در زمان‌های پیاپی برای هدایت بشر آمده‌اند تا اسلام و تعالیم اسلام و احکام قرآن را در قالب نمونه عملی برای مردم زمان‌های مختلف نشان دهند.

 رازانی بابیان اینکه همه امامان از نور واحد هستند، افزود: همه ائمه اطهار (ع) اگر قرار بود در یک‌زمان واحد زندگی کنند، یک نوع رفتار واحد داشتند و نیاز است که رفتار این بزرگواران سرلوحه زندگی شیعیان قرار گیرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه به نعمت هم‌جواری مردم ایران باوجود شریف امام رضا (ع) اشاره کرد و افزود: دل‌بستگی عجیبی میان مردم ایران و امام رضا (ع) وجود دارد و یک پیوند زنده میان این امام بزرگوار و ایرانیان برقرار است و این دل‌بستگی و علاقه باید به پیروی از احکام و دستورات و شیوه و منش زندگی این امام بزرگوار منجر شود و ما باید زندگی ائمه (ع) را در شیوه عملی آن سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج