مسوول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان از اعزام هنرمندان و نخبگان کانون‌های مساجد استان به همایش اندیشه‌های آسمانی در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسوول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در گفتگویی با بیان اینکه هدف و غایت کار فرهنگی رسیدن به اقتدار فرهنگی است اظهار کرد: نکته مهم و ضروری در بحث فرهنگ و کار فرهنگی، نظام‌مند دیدن کارهای فرهنگی است.

وی با اشاره به برگزاری دهمین دوره اندیشه‌های آسمانی با حضور فعالین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور اظهار کرد: منتخبینی از نخبگان کانونی با موضوع دغدغه‌مندی نیروهای انقلاب، مدیران کانون‌ها با موضوع شناخت اولویت‌های فعالیتی در کانون‌ها، هنرمندانی که هنر انقلابی متعالی را در خدمت مسجد آوردند، مسئولین انقلابی دغدغه‌مندی که با روحیه جهادی و با فهم و شناخت اولویت‌های روز محله با نگاه تمدنی به اقدام و عمل می پردازند از مخاطبین این دوره آموزشی هستند.

حجت الاسلام پورابراهیم با بیان اینکه تلفیق فکر و هنر با مدیریت و برنامه‌ریزی می‌تواند محصولی ماندگار ایجاد کند افزود: ارائه الگوی منسجم فعالیت در مسجد، ترویج و تبیین گفتمان عملیاتی اقتصاد مقاومتی، گسترش گفتمان مسجد طراز اسلامی به وسیله هنر اسلامی، دستیابی به راهکارهای مؤثر و ارائه الگوی اجرایی مسجد طراز اسلامی، تلاش در جهت مشارکت نخبگانی در آبادانی معنوی مسجد طراز اسلامی، تقویت جایگاه و منزلت هسته‌ها، ارتقاء کمى و کیفى فعالیت‌هاى پژوهشى و ترویج نظریه پردازى، نقد و آزاداندیشى و تکمیل و اجراى مقدماتی از نقشه جامع پژوهشی هسته‌ها در راستای تبیین لوازم و مقدمات علمی احیای مسجد طراز اسلامی از اهداف همایش اندیشه‌های آسمانی است.

وی ادامه داد: دهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه‌های آسمانی با حضور یک هزار و ٦٠٠ نفر از مدیران، پژوهشگران و هنرمندان مسجدی و به منظور تبیین مفاهیم مرتبط با هر گروه مخاطب و ارائه چشم انداز مدیر و محقق و هنرمند طراز انقلاب اسلامی و تشکیل شبکه هنرمندان انقلابی از پنجم شهریور لغایت ۱۸ شهریور در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

مسوول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان محتوای آموزش‌های این دوره را در دو قالب آموزش‌های اندیشه‌ای و مهارتی پیرامون حوزه هنر انقلابی و حوزه‌های مرتبط با آن دانست و گفت: راه‌یافتگان به مرحله کشوری و حائزین رتبه اول تا سوم در مرحله جشنواره‌های مختلف برگزار شده توسط ستاد عالی و دانشجویان هنرمند علاقه‌مند دارای شرایط مذکور طبق نظر ستاد عالی از اولویت‌های شرکت‌کنندگان در این همایش است.

وی با اشاره به سهمیه گیلان در دهمین دوره اندیشه‌های آسمانی اذعان کرد: در مجموع ۵۵ نفر از برادران و خواهران نخبه، هنرمند و پژوهشگر عضو کانون‌های مساجد به این  همایش در مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج