مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: در فصل تابستان امسال تاکنون بیش از ۱۵هزار نفرروز مسافر در مدارس استان گلستان اسکان یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا وطنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش اسکن مسافران در مدارس استان اظهار داشت: از ابتدای تابستان تاکنون بیش از 15هزار نفرروز مسافر در مدارس استان گلستان اسکان داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: در استان گلستان 18 پایگاه پذیرش مسافران برای اسکان فرهنگیان با بیش از 1700 کلاس آماده شده که از این تعداد حدود 300کلاس ویژه بوده که دارای امکانات رفاهی مانند یخچال، تلویزیون و تخت است.

وی افزود: از ابتدای تابستان تاکنون 15هزار و 350  نفرروز مسافر در قالب 3 هزار و 430 خانواده در مدارس استان گلستان اسکان و ساماندهی شده‌اند.

وطنی گفت: 118 واحد آموزشی که از این تعداد، 2 باشگاه فرهنگیان در شهرهای گرگان و گنبدکاووس و یک خانه معلم ساحلی در بندرگز برای پذیرش و اسکان مسافران فرهنگی و کارکنان دولت برای تابستان96 مهیا شده است.

وی اظهار داشت: در اسکان امسال تلاش شده رضایت‌مندی همکاران بیشتر فراهم شود و تجهیزات بهتری  در مدارس به کار گرفته شود.

مسئول ستاد اسکان فرهنگیان آموزش وپرورش گلستان افزود: در اجرای این طرح آموزش و پرورش امسال کلاس های درجه ج را از رده خارج کرده و در کلاس های ویژه، کلاس های درجه الف وب به فرهنگیان خدمات داده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان افزود: در کلاس‌های نوع ویژه خدماتی مانند وسایل سرمایشی، سرویس‌های بهداشتی و تخت در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد اما در نوع ب همه امکان بهداشتی فراهم است تنها تخت نیست و از فرش استفاده شده است.

رئیس ستاد اسکان آموزش و پرورش استان گلستان اظهار داشت: آموزش و پرورش همه‌ ساله در ایام نوروز و فصل تابستان با آغاز مسافرت فرهنگیان و دیگر اقشار جامعه، آموزش و پرورش با تجهیز و ساماندهی مدارس و کلاس‌ها به مسافران خدمات اسکان را ارائه می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج