مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به برگزاری همایش حضرت یحیی‌بن زید(ع) در دهه آخر ماه صفر، گفت: پیگیر طرح جامع امامزاده یحیی ابن زید(ع) شهرستان گنبدکاووس هستیم تا ساخت و ساز جدید بر مبنای این طرح انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سیف الله سهرابی در همایش تجلیل از خادمین و فعالین طرح ضیافت الهی آستان مقدس حضرت یحیی ابن زید(ع) در امامزاده یحیی ابن زید (ع) اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2 همایش بزرگ همایش امامزاده محمد ابن زید(ع) در امامزاده آق امام شهرستان آزادشهر و دیگری همایش امامزاده عبدالله گرگان برگزار شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان افزود: امید داریم در سالگرد شهادت حضرت یحیی ابن زید(ع) در دهه آخر ماه صفر، همایش امامزاده یحیی ابن زید(ع) را برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: شاید نتوانیم همایش ملی و بین‌المللی در سال نخست برگزار کنیم اما امید داریم همایشی در حد معمول و توان خود برگزار کنیم و زمینه را برای همایش‌های ملی و بین‌المللی سال‌های آینده برگزار کنیم.

سهرابی یادآور شد: در سراسر استان همه امامزادگان سفره افطار برپا شد که در برخی همه ماه مبارک رمضان و در برخی به صورت مقطعی بود و شاخص‌ترین برنامه‌های افطار ساده در امامزاده یحیی ابن زید(ع) بود که توسط خیران انجام شد و جلوه ویژه افطار کردن شیعه و سنی در کنار این امامزاده و در سر یک سفره نمایان گشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان تاکید کرد: اداره امامزادگان در سطح کشور با ولی‌فقیه است و خیران و خادمان در کنار نظارت ولی فقیه و با همکاری مردم این امامزادگان را اداره می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: ابراز مودت و محبت به اهل بیت (ع) راه‌های گوناگون دارد که یکی از آنها خادم افتخاری شدن و در کنار امامزادگان فعالیت کردن است و معتقدیم ائمه اطهار و خداوند این گام‌های شما را به بهترین نحو پاسخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام نصرت جعفری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس هم در این مراسم اظهار داشت: سرویس بهداشتی امامزاده با اعتبار 700 میلیون تومان در حال اتمام است و در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس افزود: همسطح سازی محوطه این امامزاده در حال انجام است و امید داریم در سال جاری برنامه متمرکز روز عاشورا را به مانند حسینیه اعظم زنجان در این محوطه انجام دهیم.

وی تصریح کرد: زیبا سازی و احداث سایبان برای برگزاری نماز میت به‌ویژه در فصل گرما در دستور کار قرار دارد و امید داریم بتوانیم در کنار فعالیت‌های فرهنگی، فعالیت‌های عمرانی را نیز انجام دهیم. پیگیر طرح جامع امامزاده یحیی ابن زید(ع) هستیم تا ساخت و ساز جدید بر مبنای این طرح صورت گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: برای برگزاری طرح افطار ساده در ماه رمضان تردید داشتیم که مورد استقبال زائران واقع شود و در شب نخست 150 نفر، شب دوم 300 نفر و شب سوم 450 نفر زوار استقبال کردند و از شب چهارم به بعد بیش از یک‌هزار نفر مهمان سفره افطار این امامزاده بودند و در برخی شب‌ها حتی به 5 هزار نفر هم رسید.

وی گفت: در شب‌های قدر نیز این امامزاده مملو از زائران و ارادتمندان حضرت بودند و مراسم ضیافت در سال‌های گذشته، استثناء و منحصر به فرد بود.

در پایان این مراسم از خدام، مسئولان و خبرنگارانی که در طرح ضیافت الهی همکاری کردند، تجلیل شد.

سپس مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان به همراه کارشناس سیاسی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس با همکاری انجمن دوستداران کتاب در مسجد امیر المومنین(ع) محله سیدآباد در طرح شوشتری به مناسبت دهه کرامت حضور یافته و به کودکان این محله کتاب اهدا کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج