مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت : طول کل محور 90 کیلومتر می باشد که حدود 30 کیلومتر در محدوده استان زنجان و 60 کیلومتر در محدوده استان گیلان واقع شده است

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در جلسه بررسی پروژه ملاسرا-شفت - زنجان اظهار داشت : مطالعات مرحله اول محور ملاسرا- شفت- زنجان از سال 1386 به منظور بررسی امکان اتصال دو استان گیلان و زنجان ، توسط معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وقت وزارت متبوع در دستور کار قرار گرفت.

خاوری اضافه کرد : با توجه به ماهیت منطقه و عدم وجود راه در بخش هایی از مسیر ، مطالعات در دو بخش یکی به صورت بهسازی و دیگری به صورت نوسازی دنبال گردید.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اذعان داشت: طول کل محور 90 کیلومتر می باشد که حدود 30 کیلومتر در محدوده استان زنجان و 60 کیلومتر در محدوده  استان گیلان واقع شده است.

رئیس شورای حمل و نقل استان گیلان تصریح کرد: مطالعات ملاسرا – شفت تکمیل و عملیات اجرائی 2.7 کیلومتر آن آغاز شده و تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مطالعات فاز صفر و اول شفت زنجان هم انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد : مطالعات فاز دوم  در یک قطعه به طول 2.5 کیلومتر انجام شده است و علیرغم فرایند مناقصه و انتخاب پیمانکار به علت مشکلات زیست محیطی و ممانعت محیط زیست استان عملیات اجرائی آن آغاز نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان این جلسه را خوب ارزیابی کرد و گفت : مقرر شد جلسات مشترک ماهیانه بین ادارات کل منابع طبیعی، محیط زیست و مدیران کل دفتر فنی استانداریهای گیلان و زنجان جهت پیشبرد این پروژه  انجام شود.

خاوری پیگیری انعقاد و یا تمدید قرارداد مشاور برای کل مسیر در فاز دوم و پیگیری تامین اعتبار برای مطالعات و اجرای این پروژه را از  دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد.

وی در پایان گفت:  عملیات اجرائی مسیر ملاسرا-شفت-طارم-زنجان ، در محدوده  30 کیلومتری واقع شده در استان زنجان، توسط اداره کل راه و شهرسازی زنجان اقدام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج