حجت الاسلام والمسلمین علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در دیدار با ائمه جمعه استان گیلان جایگاه ائمه جمعه را انقلابی و تاثیرگذار در جامعه دانست.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در جمع روحانیون و ائمه جمعه استان گیلان ضمن تقویت این جایگاه و تاثیرگذاری آن در جامعه ، اظهار کرد : جایگاه امام جمعه یک جایگاه انقلابی است که این خود به دو بخش ولایی و اهل بیت(ع) تقسیم می شود که این مهم جایگاه ائمه جماعات را رفیع می کند شان و منزلت امام جمعه اعتقادی و ولایی است ، احترام و تکریم به ائمه جمعه ، احترام به ارزش های انقلابی نظام ، ولایت و رهبری است .

وی افزود: ائمه جمعه بعنوان نمایندگان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در شهرستانها می توانند با ارشاد ، راهنمایی و هدایت های مدبرانه خویش جامعه را بسوی اهداف متعالی نظام مقدس اسلامی و حتی ترویج سنت حسنه وقف سوق دهند .

علیزاده گفت: علماء خود بر سر سفره وقف نشسته اند و این حق بزرگی است که باید در جهت تبلیغ و ترویج این سنت حسنه، در منبرها اوقاف را یاری نمایند.                                      

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان افزود: کاملا قابل توجه است ائمه محترم جمعه با توجه به جایگاه رفیعشان می توانند در همه امورات ، نظرات سازنده ای را ارائه و با تذکرات لازم در جهت احقاق حقوق و تضیع نشدن حق موقوفه و موقوفه خواری ، حقوق اموال و دارائیهای ملت و بیت المال مسلمین و ... تلاش نمایند و ما مسئولین از این امر ارزشمند استقبال می کنیم تا با همکاری ائمه محترم جمعه برای خدمت به موقوفات ، بقاع متبرکه و مردم قدمهای مثمر ثمری برداشته شود.

وی خاطر نشان کرد: سازمان اوقاف یکی از عوامل موفقیت خویش در ترویج فرهنگ وقف و توجه مردم بزرگوار ایران اسلامی به مساله وقف را ورود عالمانه و همراهی های مراجع و ائمه محترم جمعه و جماعات و روحانیت عزیز بعنوان تکیه گاه نظام و مردم می داند .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان تصریح کرد : از ائمه جمعه توقع و تقاضا داریم که در راستای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج فرهنگ وقف و احیاء موقوفات بویژه موقوفاتی که در آن نیت کمک به حوزه های علمیه است ورود جدی داشته باشند و اوقاف را در این مهم یاری نمایند .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج