رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اشاره به مطالعه در ساختار استان گیلان گفت: در حال حاضر با مشکل کاهش جمعیت در استان روبرو هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، کیوان محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان اظهار کرد: یک سوم جمعیت استان گیلان را شهرستان رشت دارد و این در حالی است که جمعیت این شهرستان در روز و شب باهم متفاوت است که علت آن نیز مرکزی بودن و رجوع مردم به این شهرستان برای انجام کارهای روزمره است.

وی با اشاره به مطالعه در ساختار استان گیلان گفت: در حال حاضر با مشکل کاهش جمعیت در استان روبرو هستیم.

محمدی افزود: اگر ما سهم قدرت، ثروت و توزیع امکانات را با توجه به توزیع جمعیت در نظر بگیریم کاهش جمعیت به ضرر ما خواهد بود که در مجلس سهم گیلان کاهش یافته است و همین عامل جمعیت، سهم این استان را در مجلس آینده به 4 درصد کاهش خواهد داد.

وی در مورد بودجه شهرستان رشت افزود :  بودجه شهرستان رشت بین 16و نیم  تا 24 درصد بوده است که تلاش شد تا سرانه به‌نوعی توزیع شود تا شهرستان رشت آسیب نبیند.

محمدی با اشاره به سهم بودجه شهرستان رشت گفت: سهم بودجه این شهرستان در سال 95 حدود 80 میلیارد بود که در سال 96 به 140 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

محمدی با بیان اینکه رشت به شهرستان‌های مختلفی سرویس دهی میکند افزود : شهرستان رشت به علت مرکزیتش موجب شده خدماتی که در آن ارائه می گردد مختص مردم این شهرستان  نباشد و حتی به غرب و شرق استان نیز خدمات رسانی می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج