معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۷۰۰ کلینیک تخصصی در کشور مشغول به کار هستند و ۲۰۰ پلی‌کلینیک نیز در کشور در آستانه افتتاح و راه‎اندازی است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدحاجی آقاجانی صبح امروز در آیین افتتاح استقرار نظام ارجاع الکترونیک در علی آبادکتول، آق‎قلا و بندرترکمن اظهار داشت: نظام ارجاع الکترونیک با تلاش مجموعه و هماهنگی همکاران ما راه‎اندازی شده است.

وی تصریح کرد: نظام ارجاع طرحی است که با کمترین هزینه بیشترین پیامد را دارد و برای ایجاد نظام ارجاع سطوح یک دو و 3، بستر الکترونیک و پرونده الکترونیک لازم است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دولت گذشته برای 2 استان در مورد نظام ارجاع دنبال شد ولی این کار تکمیل نبود اما در استان گلستان که این طرح کاملی بود به این موضوعات عمیق‎تر فکر شده است.

آقاجانی یادآور شد: در همه روستاهای کشور در همه مراکز، پزشک خانواده و مراقب سلامت داریم و کلینک‎های تخصصی را در این دوره راه‎اندازی کردیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: 700 کلینیک تخصصی در کشور مشغول به کار هستند و 200 پلی‌کلینیک نیز در کشور در این در آستانه افتتاح و راه‎اندازی است.

آقاجانی با بیان اینکه مدیریت هزینه و مدیریت بیماری‎ها دو هدف نظام ارجاع است، افزود: هماهنگی بسیار خوبی در استان گلستان با معاونت بهداشت و درمان و بیمه سلامت وجود دارد.

وی گفت: وجود کلینک ویژه در همه شهرستان‎ها از نقاط قوت این استان است و زیرساخت آی.تی خوبی در این استان وجود دارد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: نظام ارجاع در 10 دانشگاه در حال شکل‌گیری است و به دنبال این هستیم که این طرح را به همه شهرهای کمتر از 20 هزار نفر و روستایی‎ها و عشایر توسعه دهیم.

آقاجانی بیان داشت: از وزیر بهداشت که با حمایت خود این برنامه را پیش بردند قدردانی می‎کنم و امید داریم بتوانیم که این طرح را به نتیجه برسانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج