طرح نظام ارجاع الکترونیک امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت پایلوت در ۳ شهر استان گلستان راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسدالله قره‎خانی نماینده مردم علی‌آباد‌کتول در مجلس در صبح امروز در آئین افتتاح استقرار نظام ارجاع الکترونیک در 3 شهرستان علی‌آبادکتول، آق‎قلا و بندرترکمن اظهار داشت: با طرح تحول سلامت در دولت یازدهم کارنامه موفقی را قاضی‎زاده هاشمی از خود به جا گذاشتند.

نماینده مردم علی‌آباد‌کتول در مجلس در شورای اسلامی یادآور شد: یکی از کارنامه‎های موفق در دولت یازدهم کارنامه وزارت بهداشت و وزیر بهداشت است.

قره‎خانی بیان داشت: طرح تحول سلامت در دولت یازدهم به مردم هدیه داده شده و بیمارانی که یک میلیون هزینه دارند با تنها 30 تا 40 هزار تومان درمان می‎شوند. درخواست داریم که حضور شما برای استمرار این طرح در کابینه دولت در وزارت بهداشت داشته باشیم.

نماینده ‌مردم علی‌آبادکتول در مجلس در شورای اسلامی یادآور شد: این طرحی که امروز افتتاح می‎شود اطلاعاتی از جای جای دنیا مانند کشور کانادا را در اختیار داریم و این نظام الکترونیک در آن کشورها برقرار است.

قره‎خانی به اهمیت اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: دولت آمریکا به عنوان اوباماکر طرح خدمات درمانی را به زمین گذاشته اما در کشور ما این مهم دنبال می‎شود.

وی با بیان  اینکه جز خدمت در سرلوحه ذهن نبوده، افزود: آقای هاشمی در کپرها و روستاهای دور افتاده رفتند و افراد نیازمند منطقه محروم را درمان کردند و این نشان از پشت کار این وزیر است.

قره‎خانی تاکید کرد: با اجرای این طرح دیگر نیازی به دفترچه و مهر نیست و برخی از هزینه‎ها کاهش پیدا می‎کند. از وزیر بهداشت برای شهرستان علی‎آباد کتول بیمارستان دروما و حادثه دیده  با 90 تختخوابی درخواست کردیم و وی نیز موافقت کردند.

نماینده  مردم علی‌آباد‌کتول  در مجلس در شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به فاصله نزدیک و تراکم جمعیت این بیمارستان را برای بیماران صعب‌العلاج و سرطانی در فضای موجود کلینیک تخصصی قائم شهرستان علی‎آباد کتول در نظر گرفته شود.

طرح نظام ارجاع الکترونیک از امروز به صورت پایلوت در 3 شهر علی‌آبادکتول، آق‎قلا و بندر ترکمن استان گلستان اجرا می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج