مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه حوزه تعاون ظرفیت ایجاد اشتغال زیادی دارد، گفت: طرح های جدیدی مانند روستا تعاون قابلیت اجرایی داشته و نیاز به شناسایی ظرفیت های روستایی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، نیرومند بیان کرد: طرح روستا تعاون حجم وسیعی نداشته و با متمرکز کردن وبرنامه ریزی مناسب می توان طرح های خوب با بازده اقتصادی مناسب را شناسایی و از اعتبارات تخصیص داده شده به این طرح به خوبی استفاده کرد.

وی در خصوص نرخ بیکاری استان اصفهان عنوان کرد: اصفهان پس از استان های البرز، چهارمحال و ایلام رتبه چهارم را در سطح کشور داراست که با توجه به پتانسیل موجود در سطح استان نرخ بالایی است.

نیرومند ادامه داد: دولت در نظر دارد 970 هزار شغل در سطح کشور ایجاد کند و بسته های متنوعی از جمله طرح روستا تعاون، طرح کارورزی، طرح کاج، طرح ستاد رونق و سایر طرح ها را برای این موضوع پیش بینی کرده و برای هرکدام سهمیه ای درنظر گرفته که باید محقق شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین گفت: در کشور های مختلف نمایشگاه توانمندی های تعاونی ها به صورت مککر برگزار می شود و از استان اصفهان معمولا شرکت کننده ای حضور نداردو این موضوع نقطه ضعفتعاونگران اصفهانی است.

این مقام مسئول افزود: اگر مدیران و کارشناسان شرکت های تعاونی از قابلیت های نمایشگاه های بین المللی آگاهی یابند از فرصت نمایشگاه برای رونق کسب و کار خود قطعا استفاده خواهند کرد.

نیرومند افزود: هفته تعاون که در شهریور ماه هر سال برگزار می شود فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ تعاون است که باید مراقب بود به عنوان یک تکلیف گذارا و اداری به آن نگاه نشود و از تمامی امکانات موجود در معرفی مزایای بخش تعاون به عموم مردم استفاده کنیم.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتمای استان اصفهان در پایان از شهرستانهای کاشان، نجف آباد و اصفهان در ثبت نام و داوری جشنواره تعاونی های برتر و از شهرستان های خمینی شهر، فلاورجان و لنجان و خور و بیابانک درارائه مستندات به این جشنواره قدردانی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج