رئیس کل دادگستری گلستان از صدور حکم پژوهش درباره برداشت غیر مجاز آب از سفره‌های زیرزمینی توسط یک قاضی گلستانی برای بهره بردار غیر مجاز از آب چاه در مراوه تپه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: پژوهش در خصوص آثار برداشت غیر مجاز آب از سفره‌های زیرزمینی، حکم قاضی شعبه اول دادگاه عمومی مراوه تپه  برای بهره بردار غیرمجاز از چاه است.

وی افزود: وضعیت آب‌های زیرزمینی ایران در صد سال گذشته، وضعیت کنونی آب‌های زیرزمینی و چاه‌های غیر مجاز، تاثیر روند کنونی برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی بر زندگی مردم و  پیشنهادهای کاربردی از محورهایی است که باید این بهره بردار غیرمجاز در مقاله خود به آن بپردازد.

وی ادامه داد: قاضی این فرد را ملکف کرده تا در نوشتن مقاله از نظرهای پروفسور کردوانی پدر علم کویر شناسی ایران استفاده کند.

این مقام ارشد قضایی استان خاطرنشان کرد: این بهره بردار غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی باید یافته‌های پژوهشی خود را با اعضای شورای اسلامی، دهیار و اهالی روستای محل زندگی خود در میان بگذارد.

هاشمیان تصریح کرد: نسخه دست نویس و چاپی مقاله و فیلم کنفرانس مقاله باید به واحد اجرای احکام کیفری مراوه تپه ارائه شود.

وی بیان کرد: قضاتی که از ظرفیت‌های قانون برای اعمال مجازات‌های جایگزین متناسب با سن و نوع جرم افراد استفاده می‌کنند، قدردانی خواهند شد.

هاشمیان یادآور شد: هفته گذشته هم از هفت قاضی پیشرو استان در این زمینه قدردانی شد.

به گفته وی، گلستان از استان‌های پیشرو کشور در صدور آرای جایگزین حبس است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج