رئیس سازمان بسیج رسانه فارس گفت: برای مقابله با تحریم‌ها و تهدیدها، باید اقتصاد مقاومتی پایدار داشته باشیم.

میلاد امیری‌نژاد، رئیس سازمان بسیج رسانه فارس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج در شیراز گفت: همیشه بعد از گذراندن تحریم‌ها و تهدیدها و بلایای طبیعی، مسأله نیاز به اقتصاد مقاومتی و پایدار پیش می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی پایدار داشته باشیم اظهار داشت: این اقتصاد پایدار صرفا در حوزه تولید نیست، بلکه در حوزه مصرف هم هست و وظیفه ما درست مصرف کردن و اتکا به داشته‌هاست تا واردات را کم کنیم.

امیری‌نژاد معتقد است که اقتصاد مقاومتی وقتی پایدار است، حتی به بانک‌ها هم برمی‌گردد چراکه باید شیوه‌های بانکداری را هم عوض کرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه تعطیلی کارخانه‌ها بر اساس عدم تولید و معضلات سد راه تولیدکننده است ادامه داد: اینجا سرمایه‌گذار با سود 22درصد کار می‌کند و در کشوری مثل چین، با سود5/2 درصد. این یعنی ورشکستگی تولیدات داخلی.

وی به تعریف اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی پول خرد دست مردم را وارد چرخه تولید کنیم تا با سود بانکی کم، تولید را افزایش و قیمت تمام شده محصول را پایین بیاوریم.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس در ادامه به مسأله برجام اشاره کرد و اظهار داشت: اینکه بگوییم تمام برجام خوب است یا بد، قطعا اشتباه است و ما باید در این خصوص، دست از یکدندگی برداریم.

امیری‌نژادبا تأکید بر اینکه صداقت بزرگ‌ترین دیپلماسی است تصریح کرد: برای رسیدن به صداقت در عمل، باید به روحیه انقلابی خود برگردیم و ببینیم که هم‌اکنون، هم روح و هم جسم و کلا همه برجام در کماست.

رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با اشاره به عدم انتقال مباحث واقعی در برخی رسانه‌ها اظهار داشت: اگر می‌بینیم که حتی آقای ظریف هم به عدم کارآیی برجام و زیرپا گذاشتن آن از طرف آمریکا اذعان می‌کند اما برخی رسانه‌ها اصل مطلب را منتقل نمی‌کنند و می‌گویند ظریف هم به دلواپسان پیوست از عدم صداقت در دیپلماسی حکایت دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج