معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان خبر از کسب مدال طلای المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۱۷ توسط علیرضا درویش، دانش آموز اصفهانی داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدی در گفت و گویی با اشاره به کسب مدال طلای المپیاد جهانی فیزیک توسط دانش آموز اصفهانی، اظهار کرد: علیرضا درویش، دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی دبیرستان شهید اژه ای اصفهان موفق به کسب مدال طلای المپیادهای جهانی فیزیک در سال میلادی جاری شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در این سری از مسابقات 88 کشور شرکت کرده بودند، تصریح کرد: کسب این مدال ها در سطح مسابقات جهانی نشان دهنده وجود استعدادهای بالای دانش آموزان در جای جای کشورمان است.

وی با اشاره به لزوم فراهم آوری امکانات و تجهیزات لازم برای شکوفایی استعدادهای این دانش آموزان پرتوان، خاطرنشان کرد: هم اکنون در مدارس تیزهوشان استان اصفهان امکانات لازم برای دانش آموزان فراهم شده و به همین دلیل انتظار می رود با برنامه ریزی بیشتر در حوزه کشور و همچنین مسئولان در باشگاه دانش پژوهان جوان، امکانات بیشتری را برای این قشر از دانش آموزان فراهم کنند.

محمدی با بیان اینکه زنده یاد مریم میرزاخانی نیز از سنین پایین با کسب رتبه های متعدد در المپیادها تلاش کرد تا به نقطه مهمی دست پیدا کند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه رویکرد علمی و توجه به جایگاه علم در کشورمان باعث شده است که در آینده بتوانیم بسترهای لازم را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج