نشست مشترک برنامه‌ریزی و هماهنگی اقدامات مشترک بهزیستی، سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور مسئولان این دستگاه به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه‌ای شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر امید قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در این نشست اظهار داشت: سازمان بهزیستی در موضوع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص اعتیاد در سه سطح خدمات ارائه می‌دهد.

وی ابراز کرد: آموزش پیشگیری از اعتیاد، مداخله از طریق مراکز خانه‌های بهبودی(مراکز گذری)، کاهش آسیب، ماده 16 و باز توانی معتادان از طریق حرفه‌آموزی، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و پرداخت حق بیمه ازجمله خدمات ارائه‌شده از سوی بهزیستی است.

سرهنگ مجتبی بیاتی معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه نیز در این نشست عنوان کرد: در برنامه‌ریزی‌های سپاه برای جلوگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه‌ای مانند آقاجان، ملاحسینی، حکمت‌آباد، باغ ابریشم، دولت‌آباد، شهرک مهدیه، روستای بوژان در هرسین، محله اسلام آبادغرب شهرستان کنگاور آسیب‌هایی احصاء شده‌اند که از شایع‌ترین آن‌ها اعتیاد است.

به گفته این مقام مسئول، آسیب اعتیاد در اولویت کارهای پیشگیرانه و مداخله‌ای قرار می‌گیرد و در بحث مداخله برای درمان معتادان نیز افراد دارای سوءمصرف مواد مخدر از طریق کمپ‌های تحت نظارت بهزیستی اقدام خواهیم کرد.

سرهنگ یباتی افزود: در طرح‌هایی که اولویت کار سپاه برای مقابله با اعتیاد است ظرفیت احداث پایگاه خدمات اجتماعی و سلامت اجتماعی از سوی سپاه وجود دارد.

سرهنگ بهرام میرزایی معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه نیز گفت: بسیج حضور همه‌جانبه‌ای در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

به گفته وی، بسیج به‌صورت محله محور و با تخصص‌های مختلف وارد عرصه مقابله با آسیب اجتماعی شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج