رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: توسعه‌نیافتگی کرمانشاه کم‌کم در حال تبدیل‌شدن به یک سیاه‌چاله است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کیوان کاشفی اظهار کرد: دولت یازدهم در چهار سال گذشته اقدامات خوبی برای اقتصاد کشور انجام داد و تعامل خوبی هم با بخش خصوصی داشت.

وی از امیدواری بخش خصوصی به دولت دوازدهم هم یادکرد و افزود: امیدواریم دولت در چهار سال آینده نیز برنامه‌های مناسبی حول بخش اقتصاد و سیاست داشته باشد.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در کنار همه امیدواری‌ها، بیم‌هایی هم برای چهار سال آینده داریم که نباید از آن غافل بود.

کاشفی از نظام بانکی به‌عنوان یکی از مشکلات پیش روی کشور در سال‌های آینده یادکرد و گفت: مشکل دیگر ما نظام پرداخت یارانه‌های نقدی است که دیگر نمی‌تواند با این شکل ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر در مورد یکسان‌سازی نرخ ارز نیز تدابیری اندیشیده نشود، می‌تواند در سال‌های آینده مشکل‌آفرین باشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به نگرانی‌هایی که در خصوص استان کرمانشاه وجود دارد نیز عنوان کرد: عدم توسعه‌یافتگی چالش مهم استان کرمانشاه است که کم‌کم در حال تبدیل‌شدن به "سیاه‎چاله" است و اگر این سیاه‌چاله شکل بگیرد دیگر هیچ‌چیزی از آن بیرون نمی‌آید.

کاشفی بر لزوم تدوین یک استراتژی برای استان کرمانشاه تأکید کرد و گفت: باید در قالب این استراتژی هرسال دو درصد از نرخ بیکاری استان کم شود.

وی اظهار کرد: باید تدوین این استراتژی و برنامه‌ریزی و ابزار آن از سوی دولت و همت و کار از سوی ما و بخش خصوصی باشد.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی کشور از سه تهدید فضای کسب‌وکار در استان هم یادکرد و گفت: سیستم بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی نظام کسب‌وکار ما را تهدید می‌کند، خصوصاً نظام مالیات ستانی و مالیات بر ارزش‌افزوده که مشکلات زیادی را در پی داشته است.

کاشفی همچنین به اهمیت رسمی شدن مرز سومار به‌عنوان یک مرز مهم و استراتژیک استان اشاره کرد و افزود: اگر این مرز رسمی شود در مدت یک سال می‌توان یک میلیارد دلار صادرات از طریق آن انجام داد.

وی در پایان‌بر لزوم ایجاد فضای همدلی و همگرایی در کشور تأکید کرد و گفت: هرگاه این همدلی را در بخش‌های مختلف سیاست خارجی، اقتصاد، مسائل فرهنگی و هنری و ... داشته‌ایم خروجی مناسبی دریافت کرده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج