دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: رئیس شعبه یکی از بانک‌های شهرستان پاوه با افتتاح حساب به نام خود و فرزند خردسالش به واریز مبلغی کلان و برداشت پول بدون اعلام منشأ اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر محمدحسین صادقی گفت: با بررسی و ردیابی حساب‌های مالی متعلق به متهم و فرزندش با عنایت به گردش مالی بسیار زیاد و عدم ماندگاری مبالغ واریزی و همچنین مبادله با افرادی که اکثراً ساکن مناطق مرزی سقز، مریوان، بانه و سردشت هستند مشخص شد که از حساب‌های فوق جهت انجام معاملات مشکوک استفاده‌شده است.

صادقی ادامه داد: متهم با اقدامات خود خصوصاً نقل‌وانتقال عواید حاصل از قاچاق کالا و ارز علاوه بر پول‌شویی موجبات تسهیل قاچاق کالا و ارز را نیز برای مرتکبین فراهم کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه تصریح کرد: این متهم به همکاری با افرادی ازجمله م.. ک. جهت انتقال وجوه کلان از مرز به داخل کشور و واریز وجوه مذکور به‌حساب‌های مخفی و متعدد ازجمله حساب‌های کوتاه‌مدت خود به‌صورت نقدی با نقض قوانین و مقررات کشوری ازجمله پر نکردن فرم CTR و مبادرت به عملیات بانکی غیرمجاز (ورود ریال به کشور بدون رعایت ضوابط تعیینی از سوی بانک مرکزی) نموده و از این طریق جلب منفعت و امتیاز برای خودکرده است. همچنین این فرد به تحصیل مال از طریق نامشروع نیز اعتراف کرده است.

وی خاطرنشان کرد: متهم درازای اقدامات فوق مبادرت به دریافت مبالغی به‌عنوان رشوه (واریز مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به‌حساب فرزند متهم) کرده است.

این مقام قضایی افزود: نهایتاً این‌که اتهاماتی همچون مباشرت در پول‌شویی، قاچاق ارز به‌صورت سازمان‌یافته، ارتشاء، مباشرت در عملیات بانکی بدون مجوز و معاونت در قاچاق کالا برای این فرد محرز شده است.

صادقی در پایان گفت: متهم با تمدید قرار تأمین کیفری مناسب در بازداشت بوده و تحقیقات پیرامون شناسایی و دستگیری سایر ایادی و همدستان وی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: قوه قضاییه در راستای عمل به تکالیف قانونی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی است.

مدعی‌العموم استان گفت: رویکرد دستگاه قضایی استان آن است که هر دستی را از سوی هرکس و با هر جایگاه که به تعدی و ناروا به‌قصد تصاحب، تضییع یا زیاده‌خواهی به‌سوی بیت‌المال دراز شود نه از پنجه و ساعد که از مرفق و شانه بی‌درنگ قطع نماید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج